Aukcje grudniowe

katalogi_grudzien

ODNALEZIONY OBRAZ CHEŁMOŃSKIEGO
I KLASYCY SZTUKI XX WIEKU NA AUKCJACH W GRUDNIU

 

Na licytacji organizowanej 6 grudnia 2015 przez Dom Aukcyjny Agra-Art, zostanie wystawionych na sprzedaż 88 dzieł sztuki tradycyjnej.

Na szczególną uwagę zasługuje pojawienie się na aukcji wybitnego obrazu Józefa Chełmońskiego, który po około 80 latach powraca do kraju. Wartość „Zachodu słońca na błotach” z 1900 roku, oceniana jest na 800 000 – 1 200 000 zł., a jego cena wywoławcza wynosi 700 000 zł.

chelmonski

Dotąd obraz znany był jedynie z czarno-białej fotografii zamieszczonej w książce Tadeusza Matuszczaka, znawcy malarstwa artysty, „Chełmoński poszukiwany”. Zaginione dzieło odnalazło się w prywatnej kolekcji w Izraelu.

Władysław Czachórski - Aukcja 6 grudnia - Agra-Art

Kolejnym wydarzeniem licytacji będzie oferta sprzedaży obrazu Władysława Czachórskiego „Oglądanie klejnotów” z 1890 roku. Jego cena wywoławcza wynosi 900 tys. zł, a estymacja została ustalona na: 1 – 1,3 mln zł. Prace Czachórskiego, który pod koniec XIX w. osiadł i zdobył uznanie w Monachium, osiągają na rynku aukcyjnym rekordowe ceny i od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

S.I.Witkiewicz, Portret Stefanii Tuwimowej

Kolekcjonerzy będą także mieli okazję zakupu „Portretu Stefanii Tuwimowej”, małżonki Juliana Tuwima stworzonego w 1929 roku przez Stanisława Ignacego Witkiewicza. Cena wywoławcza obrazu to 30 tys. zł. Na grudniowej licytacji pojawią się także obrazy J. Malczewskiego, W. Gersona, L. Wyczółkowskiego, T. Makowskiego.

Dzień później – 7 grudnia – odbędzie się w Agra-Art, Aukcja Polskiej Sztuki Współczesnej. W katalogu tej licytacji znalazły się wybitne dzieła m.in.: J. Nowosielskiego, Z. Beksińskiego, T. Kantora, W. Fangora i innych klasyków sztuki XX wieku.

Jerzy Nowosielski - Kobieta w okularach

„Kobieta w okularach” z 1972 roku autorstwa J. Nowosielskiego zostanie wystawiona pod młotek z ceną wywoławczą 74 tys. zł, a jej estymacja została ustalona na 90 – 120 tys. zł, z kolei „Niespokojna przestrzeń” z 1970 roku Aleksandra Kobzdeja będzie oferowana od 35 tys. zł

Wystawy przed aukcjami 6 i 7 grudnia w galeriach Agry przy ul. Wilczej 55 w Warszawie czynne w godz. 11:00 -18:00. Aukcje odbędą się 6 i 7 grudnia 2015, o godz. 19:00 w galerii przy ul. Wilczej 55.

Autor: konrad

Komentarzy brak

AUKCJE WYBITNYCH DZIEŁ

zapisz się by nigdy nie żałować straconej okazji

Zgadzam sie na otrzymywanie wiadomości email i/lub sms

Email marketing powered by FreshMail