Zaloguj się / Zarejestruj się / Pomoc / Początek

Na czym polega Galeria Ofertowa.

Galeria ofertowa to zwykła galeria online w której istnieje możliwość proponowania własnych ofert.

Wprowadziliśmy taką modyfikację, ponieważ być może pozwoli ona na łatwiejsze znalezienie ceny transakcji, zadowalającej dla obu stron

Zasady działania Galerii Ofertowej :

  • Można podawać oferty mniejsze / większe od proponowanej ceny.
  • Minimalna oferta nie może być mniejsza niż 70% ceny podanej w galerii(niższe oferty nie mają zwykle szans realizacji)
  • Czas obowiązywania oferty wynosi 7 dni.
  • Podanie jednej oferty nie wyklucza podawania innych ofert. Można także zmieniać swoje wcześniejsze oferty.
  • Lista ofert jest publiczna - każdy (zalogowany) użytkownik może obejrzeć listę ofert z kwotami, czasem,numerem oferty. Użytkownik niezalogowany widzi , że istnieją złożone oferty, natomiast aby poznać szczegóły trzeba się zalogować.
  • Aby złożyć ofertę trzeba być zalogowanym. Uzyskanie loginu wymaga rejestracji w systemie Agra-Art.
  • Składający ofertę zobowiązuje się do jej realizacji (czyli zakupu danego obiektu po oferowanej cenie ) w określonym czasie (7 dni od daty złożenia), o ile zostanie zaakceptowana.
  • W przypadku pojawienia się kilku ofert o tej samej cenie - pierwszeństwo ma oferta złożona wcześniej.
Przykład :

Obraz ma cenę w galerii 10 000 pln. Składamy ofertę z ceną 8000 pln. Agra po 5 dniach kontaktuje się z właścicielem i informuje o ofercie. Właściciel może się zastanawiać do czasu ważności oferty, czyli do 7 dni. Gdy właściciel godzi się na ofertę - wówczas finalizujemy zakup.

Gdy oferta nie jest zaakceptowana, pozostaje dalej do końca założonego czasu (bo być może właściciel zmieni zdanie).

W między czasie ktoś inny może złożyć inną ofertę - niższą, lub wyższą. Gdy złoży niższą, to wówczas będzie ona rozpatrywana po upłynięciu czasu wyższej oferty, bądź po jej wycofaniu.


Zapraszamy do przeczytania Pytań i Odpowiedzi, które zamieszczamy poniżej:

Pytanie: Po co w ogóle coś takiego jak Galeria Ofertowa?

Odpowiedź: Chcieliśmy ułatwić znalezienie tego "złotego środka" gdzie spotykają się oczekiwania sprzedającego i kupującego. Dzięki możliwości składania ofert zarówno sprzedający jak i kupujący mogą łatwo dojść do porozumienia.


P: Jak mogę złożyć ofertę?

O: Aby złożyć ofertę trzeba być zalogowanym w systemie Agra-Art. Aby uzyskać login trzeba się zarejestrować. Jest to ten sam system który wykorzystujemy przy naszych aukcjach online - Oczywiście jeżeli ktoś licytuje na naszych aukcjach internetowych (lub live) nie potrzebuje się dodatkowo rejestrować, tylko użyć swojego loginu z aukcji internetowych.


P: Składam ofertę i co dalej?

O: Kiedy ktoś składa ofertę, system powiadamia nas mailem. Wówczas kontaktujemy się z właścicielem, który decyduje czy ofertę przyjmuje czy nie. W każdym przypadku powiadamiamy osobę która złożyła ofertę o wyniku negocjacji. Jeżeli oferta nie zostaje przyjęta wówczas pozostaje widoczna na stronach Agry do czasu jej ważności.


P: Po co ten termin ważności oferty przez 7 dni?

O: Nawet jeżeli oferta zostanie odrzucona, te kilka dni daje właścicielowi możliwość do namysłu i zmiany zdania.


P: Czy mogę zmienić/wycofać swoją ofertę?

O: Ofertę można zmienić samodzielnie (jest odpowiedni link "moje oferty" w nagłówku strony), natomiast usunięcie wymaga zadzwonienia do nas ( 22 - 625 08 08 )


P: Dlaczego oferty są widoczne publicznie?

O: Celowo pokazujemy oferty , a także jest założony licznik odwiedzin strony każdego obiektu. Naszym zdaniem ilość ofert, ich wysokość oraz częstość odwiedzin może wpłynąć na decyzję właściciela.


P: Złożyłem ofertę i Agra mi ją potwierdziła. Co dalej?

O: Klient (kupujący) jest obowiązany do realizacji oferty (czyli zakupu po podanej w ofercie cenie) w przypadku jej potwierdzenia przez Agrę. Na każdej stronie obiektu jest link do naszych warunków płatności - można nam zapłacić przelewem bankowym, kartą przez internet, lub gotówką/kartą w naszej galerii.


P: Kupiłem i zapłaciłem, czy możecie mi wysłać mój obiekt?

O: W większości przypadków jest to możliwe, ale zawsze lepiej się upewnić dzwoniąc do nas : /22/ 625 08 08 lub wysyłając maila : agra@agraart.pl.Wszystkie zakupione obiekty są profesjonalnie pakowane przez nas w zabezpieczone paczki kartonowe - Wysyłki realizują firmy kurierskie na koszt nabywcy.


[...zamknij okno...]
© AGRA-ART 2007
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywanew Państwa przeglądarce internetowej w tzw plikach "cookies". Więcej szczegółów w naszej polityce prywatności oraz informacji o plikach "cookies" .