Yerka – pytania i odpowiedzi

Kim jest Jacek Yerka ?

Jacek jest jednym z bardziej znanych współczesnych artystów, z nurtu poszechnie określonego „realizmem fantastycznym”. Jak zwał tak zwał, Jacek maluje wspaniałe obrazy fantastycznych światów, mniej mroczne niż Beksiński ale z równym mistrzostwem. Mieszka w swojej hacjendzie 300 km od Warszawy, spożywa eko-żywność, hoduje ślimaki (ale nie do celów spożywczych), maluje pod ulubioną jabłonką.

Skąd bierze pomysły na swoje obrazy ?

Podobno najczęściej ze snów.

Ulubiona marka samochodu?

Warszawa M20.

Co robi jak maluje ?

Słucha muzyki (jazzu lub poważnej) albo audiobooków.

Dlaczego główna strona Yerki jest po angielsku ?

Jacek ma fanów na całym globie. Traficie na serwisy internetowe poświęcone jego twórczości w Chinach, Korei, Rosji, Australii czy Brazylii. A angielski to łacina dzisiejszego, zdigitalizowanego świata, chociaż obrazy przemawiają do każdego, niezależnie od tego, w jakim języku się porozumiewamy.

Gdzie znajdę obrazy Yerki w internecie i w galerii ?

Główna strona Jacka Yerki jest po angielsku, pod dwoma adresami : www.yerka.pl oraz www.yerkaland.com.  W tym serwisie internetowym jest również sklep, gdzie można kupić online obrazy oraz giclee.

W Galerii Online  Agra-Art również wystawiane są aktualnie dostępne prace Yerki.

Warto również zaglądać na Fanpage Jacka na Facebooku, gdzie najwcześniej publikujemy nowości galeryjne.

<b>Wszystkie prace dostępne do sprzedaży można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Agra-Art, w Warszawie, przy ul. Wilczej 55/63, tel. (22) 745 10 25., email: agra@agraart.pl</b>

AUKCJE WYBITNYCH DZIEŁ

zapisz się by nigdy nie żałować straconej okazji

Zgadzam sie na otrzymywanie wiadomości email i/lub sms

Email marketing powered by FreshMail