hiacynt alchimowicz (1841 - 1897, Polska)

Hiacynt Alchimowicz by bratem malarza Kazimierza Alchimowicza. Gimnazjum i szko miernicz ukoczy w Wilnie. Wzi udzia w powstaniu styczniowym, poczym w roku 1864 emigrowa do Francji i osiad w Perpignan. Pracowa jako rysownik techniczny przy towarzystwie budowy kolei w Arcachon, Amélie-les-Bains i Perpignan.
W 1872 rozpocz studia malarskie w Perpignan, a póniej w Paryu, gdzie przyjani si z Michaem Elwiro Andriollim.
Korzysta take ze wskazówek brata Kazimierza, przebywajcego we Francji w latach 1876-1878. W 1876 zosta profesorem rysunku w liceum w Perpignan, póniej uczy te w tamtejszym liceum eskim i w szkole politechnicznej. Za dziaalno pedagogiczn otrzyma w 1892 tytu „oficier d’Académie“.
Wiadomo, e w 1897 mieszka jeszcze w Perpignan.
Malowa gównie akwarel, tworzc pejzae, portrety, sceny rodzajowe. Wystawia gównie we Francji, m.in. w 1864 w Tuluzie, w 1879 i 1893 w Castres, w 1880 w Montpellier, w 1888 w Nîmes, w 1893 w Narbonne. Wystawia take w kraju, m.in. w 1904 w TZSP w Warszawie.

ZDJ�CIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWO�AWCZA CENA UZYSKANA
STARY MOST NA RZECE AGLY W OKOLICACH PERPIGNAN

olej, ptno
32 x 50

2018-06-17
9 000 pln 10 000 pln
RӯE

olej, ptno
60.8 x 50

2018-03-25
12 000 pln 12 000 pln
PRZY STUDNI

olej, ptno naklejone na tektur
40.8 x 25.6

2018-03-25
8 000 pln
PORTRET MALARZA

olej, ptno
81 x 59.5

2017-06-11
12 000 pln 40 000 pln
KRAJOBRAZ Z MOSTKIEM

olej, ptno
27 x 40.5

2015-03-22
9 000 pln 9 000 pln
PEJZA Z PIRENEJW

olej, ptno
35 x 45

2013-12-08
8 000 pln 22 000 pln
STARY MOST W PIRENEJACH

akwarela, papier
27 x 43.5

2013-06-09
2 500 pln 2 500 pln