arnulf de bouché (1872 - 1945, Francja)

Arnulf de Bouché - portrecista, malarz martwych natur i aktów - syn malarza i witrażysty Carla de Bouché (1845-1920). Arnulf de Bouché pierwsze lekcje rysunku i malarstwa pobierał u ojca, później studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium, gdzie był uczniem Gabriela von Hackla i Paula Höckera. Artysta znany jest przede wszystkim jako malarz aktów kobiecych. Swoje modelki, ujmowane w zmysłowych, wyrafinowanych pozach, bardzo często przedstawiał w orientalnej scenerii, nadając obrazom odpowiednie, znaczące tytuły Saida, Tamara, Fatma, Bajadera czy Odaliska. Od roku 1901 regularnie uczestniczył w wystawach urządzanych w monachijskim Glaspalast, a w 1914 wziął udział w Wielkiej Wystawie Sztuki w Berlinie. Jego obrazy znajdują się w zbiorach muzeów niemieckich (m.in. Autoportret z roku 1912 w Stadtmuseum w Norymberdze), ale większość z nich trafiła do kolekcji prywatnych. Prace artysty często pojawiają się na europejskich aukcjach dzieł sztuki, a ostatnio także i w Polsce.

ZDJ�CIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWO�AWCZA CENA UZYSKANA
MARTWA NATURA Z SUCHYMI KWIATAMI W WAZONIE, 1941

olej, płótno
80.5 x 71

2014-03-23
7 000 pln 8 000 pln