erno erb (1878 - 1943, Polska)

Erno Erb (Lwów 1878 lub 1890 - Lwów 1943) - by artyst zwizanym ze rodowiskiem lwowskim; mieszka we Lwowie i w Truskawcu. Malowa motywy miejskie, sceny rodzajowe, targowiska, charakterystyczne typy ukraiskich chopów i ydów, pejzae i martwe natury. Posugiwa si pastelami, akwarel i farbami olejnymi. Jego olejne obrazy, odznaczajce si bogat faktur grubo kadzionej farby, byway porównywane z pracami niemieckiego malarza Maxa Liebermana. Artysta wielokrotnie wystawia w Towarzystwie Przyjació Sztuk Piknych we Lwowie i Krakowie oraz w warszawskiej Zachcie. W 1929 bra udzia w Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu, a w 1932 w Wystawie Sztuki.

ZDJ�CIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWO�AWCZA CENA UZYSKANA
MODY HUCU, 1934

olej, tektura
49.5 x 35

2018-06-17
10 000 pln
KOCIӣ W. MARCINA WE LWOWIE, przed 1939

olej, tektura
35.3 x 26.5

2018-03-25
10 000 pln 16 000 pln
LWOWSKIE PRZEKUPKI PRZED RATUSZEM

olej, sklejka
47 x 36

2018-03-25
10 000 pln 10 000 pln
KUTRY RYBACKIE, 1922

olej, tektura
33.5 x 47

2017-12-10
12 000 pln 18 000 pln
NA TARGU, przed 1920

olej, tektura
34 x 28.5

2017-10-15
10 000 pln
SCENA LWOWSKA. NA TARGU WE LWOWIE

olej, tektura
35 x 48.5

2017-03-26
8 000 pln 15 000 pln
NA TARGU PRZED RATUSZEM WE LWOWIE

olej, tektura
48.5 x 69.2

2016-12-11
8 000 pln 15 000 pln
PARK ZDROJOWY W TRUSKAWCU

olej, tektura
34 x 48

2015-10-18
10 000 pln 12 000 pln
ODZIE NA HELU, 1922

olej, tektura
33.7 x 49.7

2014-10-12
4 000 pln 7 000 pln
TARG NA LWOWSKIM RYNKU

olej, tektura
50 x 70

2014-10-12
12 000 pln 15 000 pln
HUCU

olej, ptno
55.2 x 38.7

2014-06-15
10 000 pln
CHRYZANTEMY W WAZONIE

akwarela, gwasz, papier
35 x 50

2013-12-08
3 000 pln 3 400 pln
NA TARGU WE LWOWIE

olej, tektura
29.6 x 43.6

2013-10-13
6 000 pln
NA TARGU LWOWSKIM

olej, tektura
35 x 49

2013-03-17
6 000 pln 8 000 pln