stanisław fabijański (1865 - 1947, Polska)

Stanisław Fabijański - malarz, ilustrator, twórca plakatów -studia artystyczne rozpoczął we Lwowie u rzeźbiarza Leonarda Marconiego, następnie w latach 1883 - 1888 uczył się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, m.in. pod kierunkiem Władysława Łuszczkiewicza, Floriana Cynka, Leopolda Loefflera i Jana Matejki. W roku 1888 wyjechał do Monachium i studiował u Aleksandra Wagnera w tamtejszej Akademii. Podróżował do Włoch i Paryża, po powrocie do kraju mieszkał w Krakowie. Olejno i akwarelą malował widoki miejskie, głównie Krakowa, portrety, sceny rodzajowe i historyczne, kompozycje fantastyczne i religijne. Zajmował się ilustratorstwem i rzeźbą.

ZDJ�CIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWO�AWCZA CENA UZYSKANA
Żołnierze napoleońscy.., 1891

olej, płótno
69.5 x 52

2018-02-06
1 800 pln 6 000 pln
WIECZORNY WIDOK NA WAWEL

akwarela, papier
22.5 x 32.3

2016-11-08
1 000 pln 1 000 pln
ZIMOWY WIDOK KATEDRY NA WAWELU Z KAPLICĄ ZYGMUNTO

akwarela, karton
64.5 x 44

2016-10-16
5 000 pln
KATEDRA NA WAWELU W KSIĘŻYCOWEJ POŚWIACIE

olej, papier
32 x 14.8

2015-03-22
2 000 pln 2 900 pln
WAWEL. BRAMA WAZÓW, 1923

akwarela, papier
44.5 x 29

2014-12-14
2 000 pln 3 400 pln