marcin kołpanowicz (1963 - , Polska)

Marcin Kołpanowicz studiował malarstwo w krakowskiej ASP pod kierunkiem Stanisława Rodzińskiego i Zbyluta Grzywacza. Dyplom uzyskał w 1987. Od 1986 współpracuje z Biurem Promocji Sztuki Współczesnej TOP-Art w Warszawie. Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych, uczestniczył w wielu zbiorowych. Dwukrotnie otrzymywał nagrody na Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu, zdobył I nagrodę w konkursie „Ojciec Pio bliski Bogu i ludziom” w Instytucie Jana Pawła II w Krakowie oraz nagrodę Jury Dziecięcego na Międzynarodowym Biennale Ilustracji w Bratysławie 2003. Jego obrazy „zagrały” w serialu telewizyjnym „Siedlisko” jako prace głównej bohaterki granej przez Annę Dymną. Jest też autorem Drogi Krzyżowej w zabytkowym kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tenczynku. Jego malarstwo sytuuje się na pograniczu realizmu i surrealizmu. Artysta chętnie podejmuje motywy pejzażowe, maluje też portrety oraz kompozycje symboliczne i fantastyczne.

ZDJ�CIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWO�AWCZA CENA UZYSKANA
KAWAŁEK MORZA, 1998

olej, płótno
39 x 49

2016-10-25
2 300 pln
Ostatni wieczór na Atlantydzie, 1997

olej, płótno
60 x 73

2013-03-19
1 000 pln 4 500 pln