tadeusz kulisiewicz (1899 - 1988, Polska)

Tadeusz Kulisiewicz studiowa w Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu (1922-1923), a nastpnie w Szkole Sztuk Piknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Wadysawa Skoczylasa (1923-1927). Od 1926 by czonkiem Stowarzyszenia Artystów Grafików „Ryt”. Wydana przeze w 1931 teka „Szlembark”, prezentujca realia ycia w góralskiej wiosce, któr odwiedza i w której z czasem za-mieszka, bya niezamierzon polemik z idealizowanymi przedstawieniami Skoczylasa. Jednoczenie z grafik artysta od lat midzywojennych tworzy cykle rysunkowe, które po wojnie i utracie w Powstaniu Warszawskim warsztatu graficznego, stan si domen jego twórczoci. Poczynajc od cyklu „Warszawa 1945”, w którym utrwali widoki zrujnowanego miasta, w kolejnych cyklach (jak „Indie”, 1956, „Meksyk” I i II, 1957-1959, „Laguna wenecka”, 1958, „Brazylia”, 1963 i wiele innych) wychodzi daleko poza poetyk reportau ku syntezie zaobserwowanych zjawisk. Artysta pracowa jako pedagog ASP w Warszawie w latach 1933-1939 i od 1945 (profesor od 1950, na emeryturze od 1969). By czonkiem licznych organizacji artystycznych i laureatem wielu nagród krajowych i zagranicznych.

ZDJ�CIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWO�AWCZA CENA UZYSKANA
Gowa kobiety

tusz piro, papier kremowy
27.5 x 20.5

2018-06-19
1 000 pln 1 000 pln
Z CYKLU RUINY WARSZAWY, 1946

tusz, papier
29.8 x 40.3

2018-04-17
100 pln 700 pln
STARY HINDUS W TURBANIE

tusz piro, papier kremowy
29.5 x 39.5

2018-03-13
1 000 pln 1 500 pln
RYSUNEK DWUSTRONNY, 1972

tusz piro, papier
42.5 x 33

2017-11-07
2 500 pln 2 500 pln
PORTRET ONY

tusz piro, papier
20 x 14.5

2017-08-16
1 000 pln
KOBIETA Z DZIECKIEM

tusz piro, papier kremowy
39 x 29.5

2017-04-18
1 000 pln 1 000 pln
SIEDZCA KOBIETA, LATA 80. XX W.

tusz piro, papier
38.2 x 26.2

2017-01-24
1 300 pln
Kobieta z dzieckiem

tusz piro, papier
29.8 x 32.7

2016-11-29
1 200 pln 1 200 pln
KOBIETA PODPIERAJCA GOW RKOMA, 1974

tusz piro, papier
38 x 25

2016-10-25
1 200 pln 1 200 pln
HINDUSKA TANCERKA, Z CYKLU INDIE, 1956

tusz piro, karton kremowy
25.7 x 26.2

2016-07-26
500 pln 600 pln
ZATOKA Z DWOMA AGLOWCAMI

akwarela, gwasz, odcisk tkaniny, papier
36.8 x 50.8

2016-07-26
2 000 pln
DWAJ CHOPCY ZE SZLEMBARKA

kredka, sepia, sangwina, czarna kredka, papier
46 x 37.7

2016-06-19
2 500 pln 3 700 pln
GOWA KOBIETY, 1974

tusz piro, papier kremowy
39.5 x 29.5

2015-12-08
500 pln 1 200 pln
TANIEC, Z CYKLU MEKSYK, 1957

tusz piro, pedzel, papier
28.3 x 21.3

aukcja sztuki wsp�czesnej

2015-12-07
2 000 pln 6 000 pln
Z cyklu Warszawa 1945

owek, papier
19 x 27

2015-08-04
100 pln 500 pln
Kociek w grach, 1950

tusz piro, papier kremowy
20 x 25.5

2015-05-12
500 pln 1 300 pln
Portret posaca pocztowego

tusz piro, papier
13.9 x 11

2015-04-14
100 pln 600 pln
Portret Chiczyka

atrament piro, papier
23.1 x 18.9

2015-03-10
300 pln 300 pln
Jzu Brzana, ryc. 2 w tece Szlembark, 1931

drzeworyt, papier
30.8 x 22.8

2015-03-10
1 000 pln 1 000 pln
Gowa dziewczyny, 1982

tusz piro, papier kremowy
32 x 29

2015-02-17
500 pln 1 200 pln
Z podry na Daleki Wschd, lata 50. XX w.

tusz piro, lawowanie, papier
28.6 x 21

2015-01-13
500 pln 1 800 pln
Szlembark

kredki barwne (sepia, sangwina), papier
37.3 x 46.3

2014-11-18
1 000 pln 2 100 pln
Portret, 1982

tusz piro, papier kremowy
39.5 x 29.5

2014-09-09
500 pln 1 700 pln
KOBIETA NA TLE PL

kredki: sangwina, sepia, owek, papier
32.5 x 39.5

2014-07-15
500 pln 600 pln
Ludzie i zwierzta, z cyklu Indie, 1956

tusz piro, pdzel, papier
17.5 x 23.3

2014-06-03
500 pln 1 500 pln
Gowa kobiety z profilu, 1983

tusz piro, papier kremowy
33.5 x 36.5

2014-04-08
500 pln 2 100 pln
Na targu

tusz piro, pdzel, papier
28.5 x 41

2014-04-08
500 pln 600 pln
Szlembark, 1934

sepia pdzel, owek
34.5 x 43

2014-03-11
1 000 pln 1 200 pln
Matka, 1936

drzeworyt, papier
11.3 x 13

2014-03-11
100 pln 600 pln
Macierzystwo

40 x 19.5

2013-12-10
300 pln 700 pln
Indie, ok. 1982-83

tusz piro, papier
29 x 39

2013-11-12
500 pln 1 200 pln
Popiersie Azjaty, 1983

tusz piro, papier
37.5 x 25.5

2013-10-15
500 pln 900 pln