powrót

Tadeusz Kulisiewicz (1899 - 1988, Polska)

Tadeusz Kulisiewicz studiował w Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu (1922-1923), a następnie w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Władysława Skoczylasa (1923-1927). Od 1926 był członkiem Stowarzyszenia Artystów Grafików „Ryt”. Wydana przezeń w 1931 teka „Szlembark”, prezentująca realia życia w góralskiej wiosce, którą odwiedzał i w której z czasem za-mieszkał, była niezamierzoną polemiką z idealizowanymi przedstawieniami Skoczylasa. Jednocześnie z grafiką artysta od lat międzywojennych tworzył cykle rysunkowe, które po wojnie i utracie w Powstaniu Warszawskim warsztatu graficznego, staną się domeną jego twórczości. Poczynając od cyklu „Warszawa 1945”, w którym utrwalił widoki zrujnowanego miasta, w kolejnych cyklach (jak „Indie”, 1956, „Meksyk” I i II, 1957-1959, „Laguna wenecka”, 1958, „Brazylia”, 1963 i wiele innych) wychodził daleko poza poetykę reportażu ku syntezie zaobserwowanych zjawisk. Artysta pracował jako pedagog ASP w Warszawie w latach 1933-1939 i od 1945 (profesor od 1950, na emeryturze od 1969). Był członkiem licznych organizacji artystycznych i laureatem wielu nagród krajowych i zagranicznych.

ZDJĘCIE OPIS DATA AUKCJI CENA WYWOŁAWCZA CENA UZYSKANA
SIEDZĄCA KOBIETA, LATA 80. XX W.
tusz pióro, papier
38.2 x 26.2 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2017-01-24
1 300 pln
Kobieta z dzieckiem
tusz pióro, papier
29.8 x 32.7 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2016-11-29
1 200 pln 1 200 pln
KOBIETA PODPIERAJĄCA GŁOWĘ RĘKOMA, 1974
tusz pióro, papier
38 x 25 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2016-10-25
1 200 pln 1 200 pln
ZATOKA Z DWOMA ŻAGLOWCAMI
akwarela, gwasz, odcisk tkaniny, papier
36.8 x 50.8 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2016-07-26
2 000 pln
HINDUSKA TANCERKA, Z CYKLU INDIE, 1956
tusz pióro, karton kremowy
25.7 x 26.2 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2016-07-26
500 pln 600 pln
DWAJ CHŁOPCY ZE SZLEMBARKA
kredka, sepia, sangwina, czarna kredka, papier
46 x 37.7 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2016-06-19
2 500 pln 3 700 pln
GŁOWA KOBIETY, 1974
tusz pióro, papier kremowy
39.5 x 29.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-12-08
500 pln 1 200 pln
TANIEC, Z CYKLU MEKSYK, 1957
tusz pióro, pedzel, papier
28.3 x 21.3 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Współczesnej
2015-12-07
2 000 pln 6 000 pln
Z cyklu Warszawa 1945
19 x 27 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-08-04
100 pln 500 pln
Kościółek w górach, 1950
tusz pióro, papier kremowy
20 x 25.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-05-12
500 pln 1 300 pln
Portret posłańca pocztowego
tusz pióro, papier
13.9 x 11 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-04-14
100 pln 600 pln
Portret Chińczyka
atrament pióro, papier
23.1 x 18.9 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-03-10
300 pln 300 pln
Józuś Brzana, ryc. 2 w tece Szlembark, 1931
drzeworyt, papier
30.8 x 22.8 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-03-10
1 000 pln 1 000 pln
Głowa dziewczyny, 1982
tusz pióro, papier kremowy
32 x 29 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-02-17
500 pln 1 200 pln
Z podróży na Daleki Wschód, lata 50. XX w.
tusz pióro, lawowanie, papier
28.6 x 21 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-01-13
500 pln 1 800 pln
Szlembark
kredki barwne (sepia, sangwina), papier
37.3 x 46.3 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-11-18
1 000 pln 2 100 pln
Portret, 1982
tusz pióro, papier kremowy
39.5 x 29.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-09-09
500 pln 1 700 pln
KOBIETA NA TLE PÓL
kredki: sangwina, sepia, ołówek, papier
32.5 x 39.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-07-15
500 pln 600 pln
Ludzie i zwierzęta, z cyklu Indie, 1956
tusz pióro, pędzel, papier
17.5 x 23.3 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-06-03
500 pln 1 500 pln
Na targu
tusz pióro, pędzel, papier
28.5 x 41 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-04-08
500 pln 600 pln
Głowa kobiety z profilu, 1983
tusz pióro, papier kremowy
33.5 x 36.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-04-08
500 pln 2 100 pln
Szlembark, 1934
sepia pędzel, ołówek
34.5 x 43 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-03-11
1 000 pln 1 200 pln
Matka, 1936
drzeworyt, papier
11.3 x 13 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-03-11
100 pln 600 pln
Macierzyństwo
40 x 19.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2013-12-10
300 pln 700 pln
Indie, ok. 1982-83
tusz pióro, papier
29 x 39 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2013-11-12
500 pln 1 200 pln
Popiersie Azjaty, 1983
tusz pióro, papier
37.5 x 25.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2013-10-15
500 pln 900 pln