Georg (George) Majewicz (1897 - 1965, Niemcy)

Georg (George) Majewicz (Polkwitz [dzi¶ Polkowice k. Głogowa] 1897 –  Münchberg 1965) - animalista i malarz pejzażu; studiował w Berlinie. W latach trzydziestych przebywał na Pomorzu i w Szczecinie gdzie miał pracownię. Malował przede wszystkim zwierzęta - jelenie, łosie, bażanty - przedstawiaj±c je w naturalnym ¶rodowisku, w polnym lub lesistym krajobrazie. Malował także zwierzęta afrykańskie, np. Leopardy u wodopoju czy Stada słoni w sawannach Afryki.

Przykładowe wyniki notowań prac z ostatnich 5 lat:

ZDJĘCIE OPIS DATA AUKCJI CENA WYWOŁAWCZA CENA UZYSKANA
KACZKI NAD LE¦NYM STAWEM
olej, płótno
61 x 81 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2018-03-25
5 000 pln

SARNY NA POLANIE
olej, płótno
60 x 50 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2017-06-13
4 500 pln

SARNA Z KO¬LĘTAMI NAD WODˇ, 1961
olej, płótno
62 x 75 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-07-01
2 000 pln

GŁUSZEC, 1948
olej, tektura
29.8 x 24.2 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2015-07-01
2 000 pln

SARNA W LESIE
olej, płótno
60 x 50 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-07-15
3 000 pln

olej, płótno
62 x 75 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-07-15
3 000 pln

LWY
olej, płótno
50.5 x 70.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-07-15
3 500 pln

GŁUSZEC, 1948
olej, tektura
29.8 x 24.2 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2014-07-15
3 500 pln

GŁUSZEC, 1948
olej, tektura
29.8 x 24.2 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2013-06-09
3 000 pln

olej, płótno
62 x 75 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2013-03-17
4 000 pln