powrót

Adam Setkowicz (1876 - 1945, Polska)

Adam Setkowicz to popularny malarz scen rodzajowych z zaprzęgami, polowaniami, saniami i śniegami, malowanych akwarelą bądź olejno, w których wyraźnie nawiązywał do prac A. Wierusza-Kowalskiego, J. Brandta czy też J. Fałata. O życiu artysty wiadomo jednak niewiele poza tym, że w latach 1891-1894 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, gdzie w 1897/1898 kontynuował studia pod kierunkiem Teodora Axentowicza. W 1933 wziął udział w wystawie w Piotrkowie Trybunalskim.

ZDJĘCIE OPIS DATA AUKCJI CENA WYWOŁAWCZA CENA UZYSKANA
SPOTKANIE PRZED CHATĄ
akwarela, papier
27 x 47 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2016-11-08
2 600 pln 2 600 pln
SANNA
akwarela, gwasz, papier
15.2 x 30.8 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2016-11-08
1 200 pln 1 600 pln
POSTÓJ PRZED KARCZMĄ
akwarela, gwasz, papier
15.2 x 30.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2016-11-08
1 200 pln 1 700 pln
KOZAK I DZIEWCZYNA PRZY STUDNI
akwarela, ołówek, papier
23.3 x 31.5 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2016-10-16
2 000 pln 2 500 pln
SANIE W LESIE
olej, płótno
46.2 x 96 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2016-06-19
12 000 pln 16 000 pln
SPOTKANIE PRZED CHATĄ
akwarela, papier
27 x 47 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Internetowa
2016-05-09
3 000 pln
PRZED KARCZMĄ, ok. 1912
olej, płyta
48 x 80.7 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2016-03-20
15 000 pln
KOZAK NA CZATACH. KOZAK W STEPIE
olej, tektura
22.5 x 31.3 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2016-03-20
3 000 pln 7 000 pln
GĘSIARKA
olej, płótno
33.8 x 49 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2014-06-15
3 000 pln 5 500 pln
WESELE KRAKOWSKIE
olej, płótno
45.5 x 95.8 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2013-12-08
6 000 pln 11 000 pln
U BRODU
olej, tektura
43.5 x 63 cm
[ .. więcej .. ]
Aukcja Sztuki Dawnej
2012-06-03
8 000 pln 9 500 pln