Adam Setkowicz (1876 - 1945, Polska)

Adam Setkowicz (Kraków 1876 - Kraków 1945) to popularny malarz scen rodzajowych z zaprzęgami, polowaniami, saniami i śniegami, malowanych akwarelą bądź olejno, w których wyraźnie nawiązywał do prac Alfreda Wierusza-Kowalskiego, Józefa Brandta czy też Juliana Fałata. Artysta w latach 1897-1898 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Teodora Axentowicza, a w 1933 roku brał udział w wystawie w Piotrkowie Trybunalskim.

ZDJĘCIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWOŁAWCZA CENA UZYSKANA
Spotkanie przed chatĄ

akwarela, papier
27 x 47

2016-05-09
3 000 pln
PRZED KARCZMĄ, ok. 1912

olej, płyta
48 x 80.7

2016-03-20
15 000 pln
KOZAK NA CZATACH. KOZAK W STEPIE

olej, tektura
22.5 x 31.3

2016-03-20
3 000 pln 7 000 pln
GĘSIARKA

olej, płótno
33.8 x 49

2014-06-15
3 000 pln 5 500 pln
WESELE KRAKOWSKIE

olej, płótno
45.5 x 95.8

2013-12-08
6 000 pln 11 000 pln
U BRODU

olej, tektura
43.5 x 63

2012-06-03
8 000 pln 9 500 pln
JESIENIĄ PRZED DWORKIEM

olej, płótno
39 x 60

2011-06-12
9 000 pln 10 000 pln
SANNA W KRAKOWSKIEM

olej, płótno
50 x 96

2011-03-20
8 000 pln 11 000 pln