Adam Setkowicz (1876 - 1945, Polska)

Adam Setkowicz (Kraków 1876 - Kraków 1945) to popularny malarz scen rodzajowych z zaprzęgami, polowaniami, saniami i śniegami, malowanych akwarelą bądź olejno, w których wyraźnie nawiązywał do prac Alfreda Wierusza-Kowalskiego, Józefa Brandta czy też Juliana Fałata. Artysta w latach 1897-1898 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Teodora Axentowicza, a w 1933 roku brał udział w wystawie w Piotrkowie Trybunalskim.

ZDJĘCIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWOŁAWCZA CENA UZYSKANA
WESELE KRAKOWSKIE

olej, płótno
45.5 x 95.8

2013-12-08
6 000 pln 11 000 pln
U BRODU

olej, tektura
43.5 x 63

2012-06-03
8 000 pln 9 500 pln
JESIENIĄ PRZED DWORKIEM

olej, płótno
39 x 60

2011-06-12
9 000 pln 10 000 pln
SANNA W KRAKOWSKIEM

olej, płótno
50 x 96

2011-03-20
8 000 pln 11 000 pln
SANIAMI DO KOŚCIOŁA

olej, płótno
49.5 x 80

2010-12-05
9 000 pln 18 000 pln
NIEDZIELA NA WSI

olej, tektura
44 x 67

2010-10-17
4 000 pln 12 000 pln
SANNA

olej, płótno naklejone na tekturę
24.5 x 30.1

2010-09-07
2 500 pln 3 600 pln
SANIE PRZED CHATĄ

olej, płótno
45.5 x 95.5

2009-05-31
19 000 pln
ZIMĄ NA WSI

akwarela, ołówek, papier
16 x 30.5

2009-04-01
3 000 pln