Adam Setkowicz (1876 - 1945, Polska)

Adam Setkowicz to popularny malarz scen rodzajowych z zaprzęgami, polowaniami, saniami i śniegami, malowanych akwarelą bądź olejno, w których wyraźnie nawiązywał do prac A. Wierusza-Kowalskiego, J. Brandta czy też J. Fałata. O życiu artysty wiadomo jednak niewiele poza tym, że w latach 1891-1894 kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, gdzie w 1897/1898 kontynuował studia pod kierunkiem Teodora Axentowicza. W 1933 wziął udział w wystawie w Piotrkowie Trybunalskim.

ZDJĘCIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWOŁAWCZA CENA UZYSKANA
SPOTKANIE PRZED CHATĄ

akwarela, papier
27 x 47

2016-11-08
2 600 pln 2 600 pln
SANNA

akwarela, gwasz, papier
15.2 x 30.8

2016-11-08
1 200 pln 1 600 pln
POSTÓJ PRZED KARCZMĄ

akwarela, gwasz, papier
15.2 x 30.5

2016-11-08
1 200 pln 1 700 pln
KOZAK I DZIEWCZYNA PRZY STUDNI

akwarela, ołówek, papier
23.3 x 31.5

2016-10-16
2 000 pln 2 500 pln
SANIE W LESIE

olej, płótno
46.2 x 96

2016-06-19
12 000 pln 16 000 pln
SPOTKANIE PRZED CHATĄ

akwarela, papier
27 x 47

2016-05-09
3 000 pln
KOZAK NA CZATACH. KOZAK W STEPIE

olej, tektura
22.5 x 31.3

2016-03-20
3 000 pln 7 000 pln
PRZED KARCZMĄ, ok. 1912

olej, płyta
48 x 80.7

2016-03-20
15 000 pln
GĘSIARKA

olej, płótno
33.8 x 49

2014-06-15
3 000 pln 5 500 pln
WESELE KRAKOWSKIE

olej, płótno
45.5 x 95.8

2013-12-08
6 000 pln 11 000 pln
U BRODU

olej, tektura
43.5 x 63

2012-06-03
8 000 pln 9 500 pln
JESIENIĄ PRZED DWORKIEM

olej, płótno
39 x 60

2011-06-12
9 000 pln 10 000 pln
SANNA W KRAKOWSKIEM

olej, płótno
50 x 96

2011-03-20
8 000 pln 11 000 pln