Henryk Uziembło (1879 - 1949, Polska)

Henryk Uziembło kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u T.Axen-towicza i S.Wyspiańskiego, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, Paryżu, w Anglii i we Włoszech. Malował olejno i pastelami - sceny rodzajowe, portrety wiejskich dziewczyn, a pod wpływem J.Stanisławskiego także pejzaże. Zajmował się sztuką dekoracyjną, projektował witraże i mozaiki, uprawiał ścienne malarstwo dekoracyjne.

ZDJĘCIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWOŁAWCZA CENA UZYSKANA
WAWEL, 1928

akwarela, ołówek, karton
33.7 x 48.5

2013-06-09
2 000 pln 2 000 pln
WISŁA POD WAWELEM, 1940

akwarela, ołówek, papier
34.5 x 49.5

2011-12-04
2 500 pln 3 200 pln
PRZYKOŚCIELNE LIPY, 1924

olej, tektura
35.5 x 51

2011-10-16
4 000 pln 4 100 pln
MŁODY KRAKUS

akwarela, ołówek, papier
59.5 x 35

2010-03-21
9 000 pln