Lech Wolski (1948 - , Polska)

Lech Wolski (Toruń 9 IV 1948, mieszka w Toruniu) studiował malarstwo i pedagogikę artystyczną na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom otrzymał w roku 1974. Obecnie jest profesorem w macierzystej uczelni, gdzie prowadzi pracownię malarstwa. Miał szereg wystaw indywidualnych, brał także udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. W roku 2008 Wydawnictwo Naukowe UMK wydało album poświecony jego twórczości. Jego metaforyczne malarstwo przechodzi ciągłą ewolucję, a znaki i formy, które je tworzą nadają jego kompozycjom coraz to nowe napięcia i pobudzają wyobraźnię.

ZDJĘCIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWOŁAWCZA CENA UZYSKANA
OGRÓD TAJEMNY, 2007

olej, płótno
70 x 100

aukcja sztuki współczesnej

2009-11-22
4 500 pln