kazimierz żwan (1792 - 1858, Polska)

Kazimierz Żwan w latach 1809-1831 służył w wojsku, awansując do rangi pułkownika. Równocześnie amatorsko zajmował się malarstwem, studiując i kopiując obrazy dawnych mistrzów holenderskich w galerii Michała Hieronima Radziwiłła w podwarszawskiej Królikarni. Po upadku powstania listopadowego, zrezygnował ze służby w wojsku i całkowicie poświęcił się twórczości artystycznej. Malował przede wszystkim pejzaże, ożywione sztafażem, idealizowane i wyraźnie inspirowane dawnym malarstwem. Malował też obrazy rodzajowe o tematyce wojskowej.

ZDJ�CIEOPISDATA AUKCJI CENA WYWO�AWCZA CENA UZYSKANA
PEJZAŻ ROMANTYCZNY, ok 1830

olej, płótno
41 x 33.4

2017-10-15
9 000 pln