Aukcja  Sztuki Dawnej i Współczesnej 12 października 2014
Stanisław Wyspiański

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ

12 października 2014 - Hotel Bristol - Warszawa

(od dn. 29 września)

 Vlastimil Hofman | <i>DZIEWCZYNKA W CHUSTCE</i> | olej, płótno naklejone na tekturę | 34.7 x 24.7 cm
14. Vlastimil Hofman
DZIEWCZYNKA W CHUSTCE
olej, płótno naklejone na tekturę
est.: 15 000 - 20 000 PLN
ten obiekt nie ma ceny rezerwowej   wywoławcza: 9 000 PLN
uzyskana: 9 000 PLN

 Włodzimierz Tetmajer | <i>ŻNIWA</i> | olej, tektura | 45.8 x 69.8 cm
15. Włodzimierz Tetmajer
ŻNIWA
olej, tektura
est.: 25 000 - 35 000 PLN
ten obiekt nie ma ceny rezerwowej   wywoławcza: 12 000 PLN
uzyskana: 16 000 PLN

 Vlastimil Hofman | <i>STARZEC W KAPTURZE, 1923</i> | olej, tektura | 22 x 28 cm
16. Vlastimil Hofman
STARZEC W KAPTURZE, 1923
olej, tektura
est.: 8 000 - 12 000 PLN
wywoławcza: 6 000 PLN
uzyskana: 11 000 PLN

 Teodor Axentowicz | <i>NA GROMNICZNĄ</i> | pastel, kredka, akwarela, papier | 68 x 48 cm
17. Teodor Axentowicz
NA GROMNICZNĄ
pastel, kredka, akwarela, papier,
est.: 15 000 - 20 000 PLN
uzyskana: 14 000 PLN

 Zofia Stryjeńska | <i>Z TEKI POLISH PEASANTS’ COSTUMES, 1939</i> | gwasz, szablon (pochoir) | 50 x 39.5 cm
18. Zofia Stryjeńska
Z TEKI POLISH PEASANTS’...
gwasz, szablon (pochoir)
est.: 1 000 - 2 000 PLN
ten obiekt nie ma ceny rezerwowej   wywoławcza: 500 PLN
uzyskana: 1 600 PLN

 Erno Erb  | <i>TARG NA LWOWSKIM RYNKU</i> | olej, tektura | 50 x 70 cm
19. Erno Erb
TARG NA LWOWSKIM RYNKU
olej, tektura,
est.: 15 000 - 20 000 PLN
wywoławcza: 12 000 PLN
uzyskana: 15 000 PLN

 Zofia Stryjeńska | <i>DOŻYNKI, 1930</i> | akwarela, gwasz, ołówek, tusz, papier | 47.3 x 47.3 cm
20. Zofia Stryjeńska
DOŻYNKI, 1930
akwarela, gwasz, ołówek, tusz, papier
est.: 22 000 - 26 000 PLN
wywoławcza: 18 000 PLN
uzyskana: 19 000 PLN

 Stanisław Wyspiański | <i>DWIE DZIEWCZYNKI, 1893/94</i> | pastel, papier czerpany typu „Ingres“ | 62 x 47 cm
21. Stanisław Wyspiański
DWIE DZIEWCZYNKI, 1893/94
pastel, papier czerpany typu „Ingres“,
est.: 800 000 - 1 100 000 PLN
wywoławcza: 600 000 PLN
uzyskana: 800 000 PLN

 Iwan Trusz | <i>PINIE NAD MORZEM</i> | olej, płótno naklejone na tekturę | 17 x 21.5 cm
22. Iwan Trusz
PINIE NAD MORZEM
olej, płótno naklejone na tekturę,
est.: 8 000 - 12 000 PLN
ten obiekt nie ma ceny rezerwowej   wywoławcza: 7 000 PLN
uzyskana: 9 000 PLN

 Jan Stanisławski | <i>ZAROŚLA</i> | olej, tektura | 32.5 x 24 cm
23. Jan Stanisławski
ZAROŚLA
olej, tektura,
est.: 70 000 - 90 000 PLN
wywoławcza: 60 000 PLN

 Stefan Filipkiewicz | <i>BRZEG MORZA, 1934</i> | olej, płótno | 50 x 70 cm
24. Stefan Filipkiewicz
BRZEG MORZA, 1934
olej, płótno
est.: 15 000 - 18 000 PLN
ten obiekt nie ma ceny rezerwowej   wywoławcza: 8 000 PLN
uzyskana: 8 000 PLN

 Jacek Malczewski | <i>WYSPA UMARŁYCH, ok. 1885</i> | olej, tektura | 30.3 x 41 cm
25. Jacek Malczewski
WYSPA UMARŁYCH, OK. 1885
olej, tektura
est.: 75 000 - 80 000 PLN
ten obiekt nie ma ceny rezerwowej   wywoławcza: 70 000 PLN