Aukcja  Sztuki Dawnej i Współczesnej 9 grudnia 2012

9 grudnia 2012 - Hotel Bristol - Warszawa

( od dn. 26 listopada)

 Teodor Axentowicz | <i>ZAMYŚLONA, ok. 1930</i> | akwarela, pastel, papier | 62.5 x 48 cm
37. Teodor Axentowicz
ZAMYŚLONA, OK. 1930
akwarela, pastel, papier,
est.: 26 000 - 30 000 PLN
wywoławcza: 24 000 PLN

 Jan Matejko | <i>MATKA BOŻA Z DZIECIĄTKIEM, 1888</i> | ołówek, papier | 27.5 x 19.5 cm
38. Jan Matejko
MATKA BOŻA Z DZIECIĄTKIEM,...
ołówek, papier,
est.: 50 000 - 60 000 PLN
ten obiekt nie ma ceny rezerwowej   wywoławcza: 40 000 PLN
uzyskana: 66 000 PLN

 Julian Fałat | <i>OGRÓD W NIEŚWIEŻU, 1898</i> | akwarela, papier | 54.5 x 99 cm
39. Julian Fałat
OGRÓD W NIEŚWIEŻU, 1898
akwarela, papier
est.: 120 000 - 140 000 PLN
wywoławcza: 100 000 PLN

 Henryk Musiałowicz | <i>Z CYKLU REMINISCENCJE, 1977</i> | technika własna, płyta pilśniowa na desce | 71 x 50.5 cm
39. Henryk Musiałowicz
Z CYKLU REMINISCENCJE, 1977
technika własna, płyta pilśniowa na desce,
est.: 10 000 - 12 000 PLN
wywoławcza: 8 000 PLN

 Jacek Malczewski | <i>WEJŚCIE DO WILLI NA ZWIERZYŃCU, 1914</i> | olej, płótno | 62 x 73 cm
40. Jacek Malczewski
WEJŚCIE DO WILLI NA...
olej, płótno,
est.: 60 000 - 80 000 PLN
ten obiekt nie ma ceny rezerwowej   wywoławcza: 50 000 PLN
uzyskana: 59 000 PLN

 Jacek Malczewski | <i>PEJZAŻ ZE ZWIERZYŃCA, 1901</i> | olej, tektura | 26.5 x 21.3 cm
41. Jacek Malczewski
PEJZAŻ ZE ZWIERZYŃCA, 1901
olej, tektura,
est.: 60 000 - 70 000 PLN
uzyskana: 51 000 PLN

 Jacek Malczewski | <i>PORTRET ŻONY ARTYSTY Z PARKAMI, ok. 1925</i> | olej, tektura | 69.5 x 98 cm
42. Jacek Malczewski
PORTRET ŻONY ARTYSTY Z...
olej, tektura
est.: 100 000 - 130 000 PLN
ten obiekt nie ma ceny rezerwowej   wywoławcza: 80 000 PLN

 Vlastimil Hofman | <i>WOJTEK Z PRZEGORZAŁ, 1923</i> | olej, sklejka | 101.5 x 49.5 cm
43. Vlastimil Hofman
WOJTEK Z PRZEGORZAŁ, 1923
olej, sklejka,
est.: 12 000 - 15 000 PLN
wywoławcza: 9 000 PLN
uzyskana: 21 000 PLN

 Teodor Axentowicz | <i>NA GROMNICZNĄ, ok. 1910</i> | olej, płótno | 60.5 x 66 cm
44. Teodor Axentowicz
NA GROMNICZNĄ, OK. 1910
olej, płótno
est.: 30 000 - 35 000 PLN
wywoławcza: 25 000 PLN
uzyskana: 36 000 PLN

 Leon Wyczółkowski | <i>OBIERANIE BURAKÓW, 1911-1912</i> | olej, płótno naklejone na tekturę | 47 x 79 cm
45. Leon Wyczółkowski
OBIERANIE BURAKÓW, 1911-1912
olej, płótno naklejone na tekturę,
est.: 160 000 - 200 000 PLN
wywoławcza: 140 000 PLN

 Piotr Michałowski | <i>KOŃ</i> | akwarela, papier | 17.5 x 22.5 cm
46. Piotr Michałowski
KOŃ
akwarela, papier
est.: 8 000 - 10 000 PLN
wywoławcza: 6 000 PLN
uzyskana: 6 000 PLN

 Julian Fałat | <i>BIWAK MYŚLIWSKI, ok. 1889</i> | akwarela, papier | 13.3 x 22.5 cm
47. Julian Fałat
BIWAK MYŚLIWSKI, OK. 1889
akwarela, papier,
est.: 10 000 - 14 000 PLN
wywoławcza: 9 000 PLN
uzyskana: 25 000 PLN