Yerka – pytania i odpowiedzi

Kim jest Jacek Yerka?

Jacek jest jednym z bardziej znanych współczesnych artystów, z nurtu poszechnie określonego “realizmem fantastycznym”. Jak zwał tak zwał, Jacek maluje wspaniałe obrazy fantastycznych światów, mniej mroczne niż Beksiński, ale z równym mistrzostwem. Mieszka w swojej hacjendzie 300 km od Warszawy, spożywa eko-żywność, hoduje ślimaki (ale nie do celów spożywczych), maluje pod ulubioną jabłonką.

Skąd bierze pomysły na swoje obrazy?

Podobno najczęściej ze snów.

Ulubiona marka samochodu?

Warszawa M20.

Co robi jak maluje?

Słucha muzyki (jazzu lub poważnej) albo audiobooków.

Dlaczego główna strona Yerki jest po angielsku?

Jacek ma fanów na całym globie. Traficie na serwisy internetowe poświęcone jego twórczości w Chinach, Korei, Rosji, Australii czy Brazylii. A angielski to łacina dzisiejszego, zdigitalizowanego świata, chociaż obrazy przemawiają do każdego, niezależnie od tego, w jakim języku się porozumiewamy.

Gdzie znajdę obrazy Yerki w internecie i w galerii?

Główna strona Jacka Yerki jest po angielsku, pod dwoma adresami: www.yerka.pl oraz www.yerkaland.com.  W tym serwisie internetowym jest również sklep, gdzie można kupić online obrazy oraz giclee.

W Galerii Online  Agra-Art również wystawiane są aktualnie dostępne prace Yerki.

Warto również zaglądać na Fanpage Jacka na Facebooku, gdzie najwcześniej publikujemy nowości galeryjne.

Wszystkie prace dostępne do sprzedaży można oglądać w Galerii  Agra-Art, w Warszawie, przy ul. Wilczej 70, tel. (22) 745 10 25., email: agra@agraart.pl.