Prelicytacja czyli licytuj przed aukcją

Prelicytacja = składanie ofert przed rozpoczęciem aukcji

Prelicytacja to możliwość składania ofert jeszcze przed rozpoczęciem klasycznej aukcji z aukcjonerem. Prelicytację umożliwia aplikacja Onebid w której ta funkcjonalność nosi nazwę składania ofert.

Jak to działa?

Zwykle kilkanaście dni przed dniem aukcji cała oferta aukcyjna jest już obecna w Internecie, a także na platformie Onebid.pl. Dzięki prelicytacji, nie musimy czekać do rozpoczęcia aukcji w konkretnym dniu, tylko składać nasze oferty, lub przebijać oferty innych już przed aukcją.

Wybraną pozycję można licytować na bieżąco, wpisując kwotę i zatwierdzając ją przyciskiem LICYTUJ w oknie wybranej pozycji. Na stronie każdego obiektu pojawia się informacja, ile ofert zostało już złożonych oraz jaka jest cena wywoławcza i aktualna cena pozycji.

Prelicytacja to nic innego jak aukcja w internecie, która trwa  do momentu gdy uruchomi się aukcja Live.

Czym różni się wiec Prelicytacja (składanie ofert) od Limitów aukcyjnych?

Różnica między limitem a Prelicytacją jest taka, że limit można w dowolnej chwili (jednak nie później niż przed rozpoczęciem licytacji danej pozycji) zmieniać lub usuwać. Limit nie podbija ceny przed rozpoczęciem aukcji i pozostaje nieaktywny do momentu rozpoczęcia licytacji na żywo danej pozycji. Prelicytacja  działa podobnie jak klasycznej licytacji internetowej, gdzie każda kolejna podbija aktualną cenę i określa kto w danej chwili wygrywa licytację. Ofert złożonych w Prelicytacji nie można odwołać.

W przypadku aukcji klasycznych oferty także biorą udział w licytacji na żywo działając tak samo jak limity. W przypadku złożenia równocześnie limitu i oferty na tę samą pozycję system automatycznej licytacji wybierze wyższą kwotę do cyklicznego przebijania innych licytujących.

Przejdź do onebid.pl

Przykładowa sekcja prelicytacji na stronie katalogu Onebid.pl