Jacek Yerka – pytania i odpowiedzi

Jacek Yerka przy pracy
Jacek Yerka przy pracy

Kim jest Jacek Yerka?

Jacek Yerka jest jednym z bardziej znanych współczesnych artystów, z nurtu poszechnie określanego jako  „realizm fantastyczny”. Jak zwał tak zwał, Jacek maluje wspaniałe obrazy fantastycznych światów, mniej mroczne niż Beksiński, ale z równym mistrzostwem. Mieszka w swojej hacjendzie 300 km od Warszawy, spożywa eko-żywność, hoduje ślimaki (ale nie do celów spożywczych), maluje pod ulubioną jabłonką.

Skąd bierze pomysły na swoje obrazy?

Podobno najczęściej ze snów.

Ulubiona marka samochodu?

Warszawa M20.

Co robi jak maluje?

Słucha muzyki (jazzu lub poważnej) albo audiobooków.

Dlaczego główna strona Yerki jest po angielsku?

Jacek Yerka ma fanów na całym globie. Traficie na serwisy internetowe poświęcone jego twórczości w Chinach, Korei, Rosji, Australii czy Brazylii. A angielski to łacina dzisiejszego, zdigitalizowanego świata, chociaż obrazy przemawiają do każdego, niezależnie od tego, w jakim języku się porozumiewamy.

Gdzie znajdę obrazy Yerki w internecie i w galerii?

Główna strona Jacka Yerki jest po angielsku, pod dwoma adresami: www.yerka.pl oraz www.yerkaland.com.

Od 2021 roku, w siedzibie Agra-Art (Wilcza 70, Warszawa) prowadzimy sprzedaż giclee.
Znajdziecie tam Państwo wybór kilkudziesięciu wzorów, a także showroom z oprawionymi pracami. Grafiki można także zakupić online w naszym sklepie internetowym Agra-Art Novahttps://nova.agraart.pl.

W Galerii Online  Agra-Art  wystawiane są aktualnie dostępne prace Yerki, najczęściej z drugiego obiegu – czyli od kolekcjonerów.

Warto również zaglądać na Fanpage Jacka na Facebooku, gdzie najwcześniej publikujemy nowości galeryjne.

Wszystkie prace  akrylowe lub pastelowe dostępne do sprzedaży można oglądać w Galerii  Agra-Art, w Warszawie, przy ul. Wilczej 70, tel. (22) 745 10 25., email: agra@agraart.pl.