Rodzaje aukcji

SZTUKA DAWNA I WSPÓŁCZESNA

W naszym Domu Aukcyjnym organizujemy kilka rodzajów aukcji – starając się, by każdy klient znalazł coś dla siebie.

Warto pamiętać, że przy każdej naszej aukcji:

  • Wszystkie obiekty są sprawdzane przez naszych ekspertów – także przy aukcjach internetowych.
  • Każda aukcja poprzedzona jest (10-14 dni przed) wystawą w galerii Agry-Art na ul. Wilczej w Warszawie.
  • Wydajemy i rozsyłamy do klientów katalog zawierający opisy i zdjęcia wszystkich obiektów (z wyj. aukcji online).
  • Wszystkie obiekty prezentowane są także w Internecie na naszych stronach www.agraart.pl.
  • We wszystkich aukcjach można brać udział (licytować i oglądać) także przez Internet.

Aukcje sztuki tradycyjnej

Klasyczne aukcje na których sprzedajemy obrazy polskie i obce z XIX i pierwszej połowy XX wieku, zarówno wielkich mistrzów jak Matejko czy Brandt, ale również popularnych twórców niemieckich czy francuskich. W ofercie można znaleźć także wyroby rzemiosła artystycznego (cukiernice, szkatuły, żardiniery) oraz rzeźby.

Każda aukcja poprzedzona jest (10-14 dni przed) wystawą w galerii Agry-Art na ul. Wilczej 70 w Warszawie oraz prezentacją wszystkich obiektów w Internecie. Dodatkowo oferta aukcyjna umieszczana jest na międzynarodowych serwisach aukcyjnych: artprice.com i liveauctioneers.com, gdzie również istnieje możliwość licytacji Live przez internet. Wszystkie obiekty ukazują się także na naszym dedykowanym serwisie w jęz. angielskim: www.agra-auctions.com.

Aukcje Sztuki Współczesnej

Sprzedajemy na nich głównie obrazy i rzeźby klasyków malarstwa współczesnego (Beksiński, Nowosielski, Stażewski, Fijałkowski, Tarasin itp) – ogólnie dzieła sztuki stworzone po 1945 r.

Staramy się by na tego rodzaju aukcje trafiały dzieła z najwyższej półki – takie, które były obecne na wystawach, są odnotowane w literaturze, bądź stanowią istotne osiągnięcia uznanych artystów.

 

Aukcje Internetowe

Aukcje typu on-line odbywają się zazwyczaj co miesiąc, a uczestniczyć w nich można jedynie za pośrednictwem naszej strony internetowej. Na aukcjach tych prezentujemy prace zarówno uznanych klasyków (np. serigrafie Nowosielskiego), jak i mniej znanych artystów.

Wszystkie obiekty zamieszczane w katalogach aukcji internetowych zostały uprzednio potwierdzone przez naszych ekspertów.