Gdzie można kupić obrazy Jacka Yerki

pomysl_na_weekend

Największy problem z obrazami Jacka to ich brak. Dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze –  Yerka nie maluje jak wielu innych malarzy (np. 3 oleje na raz, albo jeden na godzinę)  – skończony obraz powstaje w ciągu 1-3 miesięcy. Wynika to po części z mistrzowskiego opanowania szczegółu, ale czasem, jak Artysta mawia „coś mu nie podchodzi”, albo pojawia się nowa idea i część pracy jest przerabiana. W ciągu roku powstaje więc zaledwie 6-8 prac akrylowych, około 10 pasteli i kilkadziesiąt rysunków i projektów.

Po drugie – obrazy Yerki cieszą się dużym zainteresowaniem i zwykle są sprzedawane „na pniu”, ponieważ najpierw oferowane są na aukcjach Agry-Art. Prace najnowsze powstają w przeważającej części na zamówienie, więc w ogóle nie są oferowane publicznie.

Reasumując, miejsca gdzie można kupić prace Jacka Yerki to:

Aukcje Sztuki Współczesnej Agra-Art – wystawiane są zarówno najnowsze, z pracowni Artysty, jak i z drugiego obiegu (czyli, te które powróciły na rynek). Wystawiane są zarówno akryle jak i pastele. Warto brać udział w aukcjach, ponieważ ceny wywoławcze są niskie w stosunku do cen oferowanych w Galerii i cennika prac malowanych na zamówienie.

Aukcje Internetowe Agra-Art – co miesiąc na aukcjach internetowych wystawiamy rysunki, projekty i czasami giclée. Ceny wywołacze – bardzo konkurencyjne, warto brać udział by upolować okazję.

Galeria Współczesna Agra-Art – tu można obejrzeć „na żywo” i kupić prace Yerki. Galeria mieści się w siedzibie Domu Aukcyjnego Agra-Art – w Warszawie, na ulicy Wilczej 70, tel (22) 745 10 25. Prace oferowane w Galerii można oczywiście zobaczyć w jej internetowej wersji – Galeria Online

Yerkaland – serwis internetowy poświęcony wyłącznie Jackowi Yerce w języku angielskim, działający pod domenami: www.yerka.pl oraz www.yerkaland.com. Tutaj znajdziecie obrazy akrylowe i pastele oferowane także w galerii Agra-Art, ale także wszystkie dostępne giclée.

Kupić czy zamówić?

Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie obrazu, na podstawie projektów. Trochę to trwa i kosztuje zwykle więcej niż „upolowana” okazja na aukcjach, ale warto poczekać. Pewne drobne sugestie i ingerencje w projekt są akceptowane.

O zamawianiu obrazów można poczytać tutaj.