Aukcja dla Domu

Po raz kolejny Dom Aukcyjny Agra Art oraz Fundacja Ronalda McDonalda łączą siły, aby wspierać potrzebujących. Zapraszamy Państwa na Aukcję Charytatywną, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.


Fundacja Ronalda McDonalda (Ronald McDonald House Charities), obchodząca w tym roku 20-lecie swojej działalności w Polsce, od pierwszych dni zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę zaangażowała się w pomoc. Kluczowe programy Fundacji zapewniają profesjonalne i niezbędne wsparcie ukraińskim uchodźcom.

Domy Ronalda McDonalda w Warszawie i Krakowie przyjmują rodziny ukraińskie z ciężko chorymi dziećmi, trafiającymi do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. 

Ponieważ sytuacja ekonomiczna rodzin przybywających z Ukrainy jest niezwykle trudna, Domy zapewniają wszelką możliwą pomoc, od organizacji odzieży, posiłków czy środków higienicznych po wsparcie w kwestiach formalnych.

Jeden z Ambulansów, służący dotąd w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci”, został wysłany do Przemyśla, gdzie służy jako mobilny punkt medyczny przy Centrum Pomocy Humanitarnej. Po drugiej stronie granicy, na podobnej zasadzie działa ambulans podstawiony przez łotewski oddział RMHC. Na jego pokładzie pracują wolontariusze Fundacji z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, udzielając pierwszej pomocy w przygranicznych miejscowościach i na dworcu kolejowym
w Mościskach.

Fundacja dostarcza również łóżka dla rodziców do szpitali, które przyjmują małych pacjentów
z Ukrainy. Łóżka trafiły już m. in. na dziecięcy oddział szpitala w Przemyślu, gdzie przyjmowane są dzieci z mamami, a także do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, który od początku wojny pomógł już ponad 400 małym pacjentom zza naszej wschodniej granicy. Do Przemyśla zostało wysłanych także 5000 koców termicznych i 2000 kompletów pościeli. 

Fundacja cały czas wspiera inne ośrodki i fundacje, starając się zawsze odpowiadać na konkretną potrzebę. W błyskawicznym tempie przeprowadziła zbiórkę odzieży i obuwia dla 60 dzieci, przebywających wraz z rodzinami w Sobieniach Królewskich, zakupiła też meble niezbędne do przygotowania miejsc dla 20 ukraińskich sierot skierowanych do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Warszawie. 

Aneks do regulaminu Aukcji Charytatywnej znajdą Państwo tutaj.


Informacje o obiektach:

530 775 922 – Katarzyna Jedynak
katarzyna.jedynak@agraart.pl