Na czym polega Aukcja Live ?

Na aukcjach Agry-Art można licytować przez Internet w czasie rzeczywistym razem z salą (Aukcje Live).
Każdy, kto korzysta z Internetu - może śledzić jej przebieg, a osoby, które zarejestrowały się w serwisie Agry - bez względu na to gdzie się znajdują - mogą licytować.

Aukcje Live to możliwość udziału w licytacji razem z osobami znajdującymi się na sali aukcyjnej. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy podłączeni do internetu i przebywając np. w Szczecinie licytujemy obraz w tym samym momencie, co osoba siedząca na sali aukcyjnej.
Obecna technologia stwarza tak komfortowe warunki, że nasza oferta, złożona na naszym komputerze jest w mgnieniu oka przesyłana do komputera na sali aukcyjnej i... jest zauważana przez aukcjonera.

Przykład:

Na sali pracownik Domu Aukcyjnego jest wpatrzony w laptopa podłączonego do internetu.
Aukcjoner podaje kwotę do zaakceptowania:
- dziesięć tysięcy !
/ w tym momencie kwota 10 000 pojawia się na ekranach osób podłączonych do aukcji -
aby zaakceptować kwotę, wystarczy jeden klik myszki - Internauta klika 10 000 - wówczas pracownik wskazuje aukcjonerowi, że oferta została złożona/
- mam 10 000 z internetu - mówi aukcjoner.
Aukcjoner traktuje oferty z internetu równorzędnie z ofertami z sali. Pracownik Domu Aukcyjnego jest jedynie przekaźnikiem ofert od internautów.
Może się zdarzyć, że kilka osób w internecie potwierdzi tę samą ofertę - wówczas komputer wybiera tego klienta, który był najszybszy - liczą się nawet ułamki sekund, ale zawsze ktoś kliknie pierwszy.

 

przykładowy ekran aukcji Live Agra-Art

przykładowy ekran aukcji Live

 

Podsumowując:

- zgłoszenia internetowe są uznawane przez aukcjonera na identycznych zasadach co oferty padające z sali
- internauta widzi przebieg licytacji w czasie rzeczywistym na swoim monitorze - zarówno oferty z sali jak i z internetu
- można tylko obserwować przebieg całej aukcji - nie trzeba wówczas przechodzić procedury weryfikacji użytkownika

Aukcje na żywo przez internet są obecnie bardzo popularne. Większość zagranicznych firm aukcyjnych korzysta z tej formy sprzedaży, ponieważ znacząco zwiększa dostęp klientom, a z drugiej strony - ułatwia bardzo licytowanie.

Mamy nadzieję, że informacje zwarte w formie pytań i odpowiedzi wyjaśnią Państwu istotę aukcji na żywo oraz zachęcą do brania w nich udziału. Jeżeli mają Państwo pytania, prosimy pisać na adres konrad@agraart.pl

Aukcje Live po polsku

Przy organizacji aukcji Live współpracujemy z firmą Onebid.pl - operatorem aukcji internetowych. Informacje o tym jak się zarejestrować, złożyć zlecenie, licytować - można znaleźć tutaj.

przykładowy ekran aukcji Live Agra-Art

Tu można pobrać Przewodnik Aukcji Live.

Poniżej zaś video z przykładowej licytacji:

AUKCJE WYBITNYCH DZIEŁ

zapisz się by nigdy nie żałować straconej okazji

Zgadzam sie na otrzymywanie wiadomości email i/lub sms

Email marketing powered by FreshMail