Na czym polega Aukcja Live?

Na aukcjach Agry-Art można licytować przez Internet w czasie rzeczywistym razem z salą (Aukcje Live). Każdy, kto korzysta z Internetu – może śledzić jej przebieg, a osoby, które zarejestrowały się w serwisie Agry – bez względu na to gdzie się znajdują – mogą licytować.

Aukcje Live to możliwość udziału w licytacji razem z osobami znajdującymi się na sali aukcyjnej. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy podłączeni do Internetu i przebywając np. w Szczecinie licytujemy obraz w tym samym momencie, co osoba siedząca na sali aukcyjnej. Obecna technologia stwarza tak komfortowe warunki, że nasza oferta, złożona na naszym komputerze jest w mgnieniu oka przesyłana do komputera na sali aukcyjnej i… jest zauważana przez aukcjonera.

Przykład:

Na sali pracownik Domu Aukcyjnego jest wpatrzony w laptopa podłączonego do Internetu.
Aukcjoner podaje kwotę do zaakceptowania:
Dziesięć tysięcy!
/ w tym momencie kwota 10 000 pojawia się na ekranach osób podłączonych do aukcji –
aby zaakceptować kwotę, wystarczy jeden klik myszki – Internauta klika 10 000 – wówczas pracownik wskazuje aukcjonerowi, że oferta została złożona/
Mam 10 000 z internetu – mówi aukcjoner.
Aukcjoner traktuje oferty z internetu równorzędnie z ofertami z sali. Pracownik Domu Aukcyjnego jest jedynie przekaźnikiem ofert od internautów.
Może się zdarzyć, że kilka osób w internecie potwierdzi tę samą ofertę – wówczas komputer wybiera tego klienta, który był najszybszy – liczą się nawet ułamki sekund, ale zawsze ktoś kliknie pierwszy.

Podsumowując:

  • zgłoszenia internetowe są uznawane przez aukcjonera na identycznych zasadach co oferty padające z sali
  • internauta widzi przebieg licytacji w czasie rzeczywistym na swoim monitorze – zarówno oferty z sali jak i z Internetu
  • można tylko obserwować przebieg całej aukcji – nie trzeba wówczas przechodzić procedury weryfikacji użytkownika

Aukcje na żywo przez Internet są obecnie bardzo popularne. Większość zagranicznych firm aukcyjnych korzysta z tej formy sprzedaży, ponieważ znacząco zwiększa dostęp klientom, a z drugiej strony – ułatwia bardzo licytowanie.

Mamy nadzieję, że informacje zwarte w formie pytań i odpowiedzi wyjaśnią Państwu istotę aukcji na żywo oraz zachęcą do brania w nich udziału. Jeżeli mają Państwo pytania, prosimy pisać na adres konrad@agraart.pl.

Aukcje Live po polsku

Przy organizacji aukcji Live współpracujemy z firmą Onebid.pl – operatorem aukcji internetowych. Informacje o tym jak się zarejestrować, złożyć zlecenie, licytować – można znaleźć tutaj.