Sztuka patrzenia

Zapraszamy na nowy cykl podcastów o sztuce i rynku sztuki, realizowanych we współpracy z radiem TokFm

W ostatnim czasie coraz więcej Polaków zaczyna interesować się rynkiem sztuki. Być może podczas ostatniego roku, który w większości spędziliśmy w domu, uświadomiliśmy sobie, że brakuje nam w naszym codziennym życiu sztuki? Kolekcjonowanie dzieł sztuki nie tylko podnosi komfort naszego życia i daje naszym dzieciom piękne wspomnienia z dzieciństwa. Jest pewnym stylem życia, życia z pasją, okazją do rozwoju osobistego. Można je także połączyć z inwestowaniem pieniędzy. Rynek sztuki to niezgłębiony temat pasjonujących historii i anegdot. Jednak aby z sukcesem tworzyć kolekcję czy inwestować pieniądze, trzeba nieco się o nim dowiedzieć.

Jak ocenia się autentyczność dzieł sztuki? Jak wycenia się dzieło sztuki? Jakie czynniki kształtują jego rynkową i kolekcjonerską wartość? Skąd się biorą aukcyjne rekordy? Jakie są plusy, a jakie minusy inwestowania w sztukę? Czy gust może być sprzymierzeńcem czy przeszkodą w naszych zakupach dzieł sztuki?

Na te oraz inne tematy rozmawia Anna Stachowska z dr Moniką Bryl z Agra-Art, autorką popularnego poradnika dla kolekcjonerów i inwestorów, w cyklu podcastów zrealizowanych przez TOKFM we współpracy z Agra-Art.


Naszych podcastów możecie słuchać na stronie i aplikacji TokFm (bez abonamentu), a także w serwisie Spotify (Sztuka patrzenia).