Ze strychu na aukcję – dzieła odnalezione

Media co jakiś czas obiega informacja o szczęśliwych właścicielach dzieł sztuki, którzy z dnia na dzień stali się milionerami. Pewna Francuzka np. odkryła, że obraz znad jej kuchenki pochodzi z XIII wieku i jest wart 6 mln euro.

Zapraszamy na nowy cykl podcastów o sztuce i rynku sztuki, realizowanych we współpracy z radiem TOK FM. Z Anna Stachowska rozmawia dr Moniką Bryl z Agra-Art, autorką popularnego poradnika dla kolekcjonerów i inwestorów, w cyklu podcastów zrealizowanych przez TOKFM we współpracy z Agra-Art.


ODCINEK SZÓSTY: Media co jakiś czas obiega informacja o szczęśliwych właścicielach dzieł sztuki, którzy z dnia na dzień stali się milionerami. Pewna Francuzka np. odkryła, że obraz znad jej kuchenki pochodzi z XIII wieku i jest wart 6 mln euro.

O tym, czy takie historie zdarzają się w Polsce, jak rozpoznać taki wartościowy przedmiot, skąd wiadomo, czy staroć znaleziona w domu może mieć wartość kolekcjonerską, Anna Stachowska rozmawia z dr Moniką Bryl. Ekspertka przytacza kilka niesamowitych historii, gdzie rodzinny bibelot okazywał się cennym dziełem sztuki.