Dzieła Beksińskiego odnalezione po 30 latach

Do 4 września potrwa jeszcze wystawa „Paryż-Osaka-Warszawa” na której zobaczyć można dzieła

Jedyną okazją, aby zobaczyć ponad 40 prac olejnych Zdzisława Beksińskiego ze słynnej kolekcji japońskiej jest wystawa, która trwa do 4 września 2021 w Galerii Domu Aukcyjnego Agra-Art.

Zapraszamy na cykl podcastów o sztuce i rynku sztuki, realizowanych we współpracy z radiem TOK FM. Z Anna Stachowska rozmawia dr Moniką Bryl z Agra-Art, autorką popularnego poradnika dla kolekcjonerów i inwestorów, w cyklu podcastów zrealizowanych przez TOKFM we współpracy z Agra-Art.


ODCINEK SIÓDMY: W Domu Aukcyjnym Agra-Art w Warszawie jeszcze do 4 września można oglądać wystawę malarstwa Zdzisława Beksińskiego z kolekcji japońskiej „Paryż – Osaka – Warszawa”. Obrazy Beksińskiego należą dziś do najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów dzieł sztuki.

O wystawie, fenomenie Beksińskiego i jego karierze na rynku sztuki Anna Stachowska rozmawia z dr Moniką Bryl i Konradem Szukalskim z Domu Aukcyjnego Agra-Art. Skąd się wzięły prace Beksińskiego w Japonii w latach 90. ? I jak po blisko 30 latach w tajemniczy sposób wróciły do Polski? Jak dziś oddziałują na widza? – Jego malarstwo gra z obecną popkulturą. Rozpoznajemy w nich pejzaże z „Gry o tron”, z różnych dystopijnych filmów postapokaliptycznych – mówią goście dzisiejszego podcastu.


Czas trwania wystawy: 1 lipca – 4 września 2021 r.
Miejsce: Galeria DA Agra-Art, ul. Wilcza 70, Warszawa

Godziny otwarcia wystawy:
– dni powszednie: od 11:00 do 18:00
– sobota: od 11:00 do 15:00

Wstęp: wolny