Aukcja Jednego Obrazu

Beksiński na Śląsku – 16 września 2022

Aukcja zakończona !

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom aukcji – na sali w industrialnych wnętrzach Galerii Tichauer w Tychach oraz w internecie i na telefonach. Gratulujemy serdecznie zwycięzcy aukcji.

Obraz został sprzedany za 372 000 zł + droit de suite (330 000 zł cena młotkowa).

Zapraszamy do Galerii Tichauer na wystawę Beksiński na Śląsku, która została przedłużona do 2 listopada.

W Tichauer Art Gallery jeszcze trwa wystawa Beksiński na Śląsku. Przez prawie 3 miesiące w rewitalizowanych przestrzeniach dawnego browaru Tichauer w Tychach można oglądać 55 prac Zdzisława Beksińskiego – 50 obrazów zostało wypożyczonych z Muzeum Historycznego w Sanoku, natomiast 5 dzieł udostępniliśmy my (Agra-Art) z Kolekcji Japońskiej.

Jeden z wystawianych obrazów (ZH) będzie sprzedawany na aukcji w czasie finisażu wystawy Beksiński na Śląsku:

Aukcja Jednego Obrazu
16 września (piątek) – o godz. 20:00

Kiedy i gdzie odbędzie się aukcja ?

Aukcja odbędzie się w Sali Industrialnej w Browarze Obywatelskim w Tychach, 16 września, ok. godz. 20:00 podczas finisażu Wystawy Beksiński na Śląsku. Wstęp na finisaż wyłącznie za zaproszeniami. Osoby zaproszone będą mogły uczestniczyć osobiście w aukcji po zarejestrowaniu.

Licytować będzie można przez telefon i internet oraz poprzez składanie zleceń. Warunkiem udziału w aukcji jest akceptacja regulaminu oraz rejestracja.
Aukcję organizuje Dom Aukcyjny Agra-Art razem z  Tichauer Art Gallery.

Sprzedający:

Dom Aukcyjny Agra-Art S.A.
Wilcza 55/63, 00-679 Warszawa
NIP: 526-18-79-258 | KRS: 0000101181
tel.: (22) 625 08 08 | www.agraart.pl | agra@agraart.pl

Jak się zapisać (zarejestrować) na aukcję?

Aby wziąć udział w aukcji należy się zarejestrować – podać swoje dane osobowe. Można to zrobić : 

dzwoniąc na telefon stacjonarny: (22) 625 08 08 lub bezpośrednio do nas:

Konrad Szukalski: 601 39 39 54,
Ewelina Cwetkow-Olborska: 508 825 848,
Jolanta Krasuska: 607 393 220,
Katarzyna Jedynak: 530 775 922,

Aby brać udział w aukcji przez internet trzeba założyć też konto w naszym systemie usług online – link do rejestracji tutaj.

Gdzie znajdę regulamin Aukcji?

Z Regulaminem Aukcji można zapoznać się tutaj. Jest to standardowy Regulamin Aukcji Stacjonarnych Agra-Art z następującymi zmianami:

  1. Zmiana do $ 9 pkt. 4 Regulaminu Aukcji Stacjonarnych Agra-Art – „Do aukcji nie będzie wydany osobny katalog drukowany, natomiast opis obiektu będzie publicznie dostępny w internecie.”
  2. Zmiana do $14 pkt 1. – “Wydanie obiektu Nabywcy następuje po zaksięgowaniu całej należnej kwoty na rachunku bankowym Domu Aukcyjnego oraz po zakończeniu wystawy w Tichauer Art Gallery – nie wcześniej niż od 1 października 2022.”

Jaka będzie cena wywoławcza?

Licytacja zacznie się od 200 tys zł.

Postąpienia (czyli minimalne zwiększenie oferty) będą następujące:

od 200 000 do 500 000 – po 5 000 (lub wielokrotność)

powyżej 500 000 – 10 000 (lub wielokrotność)

Czy mogę licytować przez internet?

Na aukcji będzie można licytować w czasie rzeczywistym przez internet za pomocą komputera lub poprzez aplikację na smartfonie. Trzeba wcześniej przejść procedurę rejestracji.
Więcej szczegółów na temat rejestracji do licytacji internetowej tutaj: https://www.agraart.pl/licytuj-live/.
Licytacja będzie odbywać się na portalu onebid.pl. Można też tylko śledzić przebieg aukcji bez konieczności rejestracji.

Aby brać udział w aukcji przez internet trzeba założyć też konto w naszym systemie usług online – link do rejestracji tutaj.

Czy mogę zapisać się na aukcję w czasie finisażu?

Tak. oczywiście.

Pracownicy Domu Aukcyjnego Agra-Art będą obecni w czasie finisażu i będzie możliwość zapisania się na aukcję najpóźniej godzinę przed jej rozpoczęciem.

Czy są jakieś dodatkowe koszty po zakupie?

Do ceny przybitej młotkiem doliczamy następujące opłaty:

  • – 20% ceny młotkowej – prowizja Domu Aukcyjnego
  • – 5% ceny młotkowej – opłata na rzecz twórców i ich spadkobierców (powyżej kwoty 230 tys. zł opłata spada na 3%)
  • – 8% ceny młotkowej – podatek vat (tzw.”graniczny”) należny z powodu sprowadzenia obrazu spoza obszaru Uniii Europejskiej

W jaki sposób i ile mam czasu by zapłacić?

Po aukcji Nabywca ma 10 dni na uregulowanie płatności najlepiej przelewem bankowym na konto Agra-Art SA (PKO SA PLN 69 1240 6218 1111 0010 7726 1501)

Czy dostanę certyfikat autentyczności?

Tak. Do obrazu będzie dołączony certyfikat Domu Aukcyjnego oraz egzemplarz albumu “Kolekcja japońska. Beksiński i inni”.

Obraz będzie można licytować:

przez telefon

W trakcie rejestracji aukcyjnej można wybrać licytację przez telefon i podać numer pod jaki będziemy się łączyć. To my dzwonimy – najpierw około 30 min przed aukcją (sprawdzając połączenie i przypominając o terminie aukcji), następnie drugi raz już przed licytacją.

Zarejestruj się na licytację telefoniczną.

przez internet w czasie rzeczywistym

Licytacja przez internet wymaga rejestracji w naszym portalu usług online, oraz dodatkowego potwierdzenia przez naszych pracowników. Osoby, które wcześniej w ten sposób licytowały na naszych aukcjach oczywiście nie muszą tego robić. Licytacja odbywa się na portalu Onebid.pl.

Zarejestruj się na licytację przez internet .

Załóż konto w naszym systemie usług online.

przez złożenie zlecenia aukcyjnego

W formularzu rejestracyjnym istnieje także możliwość złożenia zlecenia aukcyjnego z limitem ceny. Nasi pracownicy będą wówczas licytować to zadeklarowanego przez Państwa poziomu ceny.
Zarejestruj się i złóż zlecenie.


Warunkiem wzięcia udziału w Aukcji jest akceptacja Regulaminu oraz Rejestracja.

Tichauer Art Gallery
to ponad 2 tysiące metrów kwadratowych przeznaczonych na prezentację szeroko pojętej sztuki współczesnej – malarstwa, grafiki, fotografii, rzeźby, mody i multimediów – ujętej w wystawy stałe i czasowe, wernisaże oraz konferencje.
Galeria znajduje się w niezwykle klimatycznym i oryginalnym budynku – dawnej Warzelni oraz Leżakowni Browaru Obywatelskiego w Tychach. Budynek powstał w 1897 roku i był częścią kompleksu produkcyjnego dawnego Browaru. Historia tego miejsca to historia wielu zwrotów akcji, niezwykłych wydarzeń i przede wszystkim ogromnej determinacji, która pozwala dzisiaj cieszyć się jednym z najpiękniejszych postindustrialnych obiektów w Europie.

Obrazy z Kolekcji Japońskiej na wystawie Beksiński na Śląsku w Tichauer Art Gallery