Jak licytować na aukcji?

Mając na względzie troskę o bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników musimy zmienić formułę aukcji.

Odbędzie się ona bez uczestnictwa na sali aukcyjnej.
Przepraszamy za niedogodności i liczymy na Państwa zrozumienie.

Poniżej prezentujemy kilka sposobów uczestnictwa w aukcji na odległość.

Licytowanie dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Agra-Art  jest niezwykle proste.

 • Czy muszę osobiście pojawić się na sali aukcyjnej by brać udział w licytacji?

Aby licytować na aukcji nie musicie Państwo być osobiście na sali. Obecnie coraz mniej osób przychodzi na samą licytację, korzystając z udogodnień jakie oferują nam media telekomunikacyjne.

Macie Państwo następujące możliwości zdalnego udziału w aukcji:

 1. Licytacja telefoniczna – obecnie najchętniej wybierana przez klientów. W momencie rejestracji podajecie Państwo nam numer telefonu, pod którym będziecie dostępni w czasie aukcji oraz pozycje z katalogu aukcyjnego, które Was interesują. To my zadzwonimy tuż przed licytacją wybranego obiektu i będziemy razem z Państwem brać udział w aukcji.Zasada jest prosta – potwierdzamy telefonicznie kwoty żądane przez aukcjonera. Zwykle nawet go Państwo słyszycie, chociaż nasi pracownicy powtarzają i przekazują zarówno Państwa decyzje co do ceny, jak i zapytania aukcjonera.
  [ formularz rejestracji ]
 2. Licytacja online w czasie rzeczywistym. Po zarejestrowaniu się w serwisie agraart / onebid, będziecie Państwo mogli na bieżąco śledzić na ekranie komputera (lub smartfona) postęp cen oraz klikając uczestniczyć w licytacji. Nie ma żadnych opóźnień. Potrzebny jest tylko komputer/tablet/smartfon z dostępem do internetu. Za tą formę licytacji nie pobieramy żadnych opłat.
  [ formularz rejestracji  ] [ jak licytować przez internet ]
 3. Pozostawienie zlecenia aukcyjnego. Możecie Państwo do nas zadzwonić lub wysłać email, w którym zlecicie nam licytację danego obiektu do konkretnej ceny. Nasi pracownicy będą w trakcie aukcji licytować obraz w Waszym imieniu. Dom Aukcyjny dołoży wszelkich starań, by zakupić dzieło po najniższej możliwej cenie.
  [ formularz rejestracji ]
 • Czy muszę osobiście rejestrować się na aukcję?

Oczywiście, że nie. Zarejestrować się na aukcję można przez internet wypełniając formularz, można napisać do nas email podając dane wymagane do rejestracji, a także podając je przez telefon. Rezultatem rejestracji jest nadanie  numeru licytacyjnego, na podstawie którego będziemy identyfikować Państwa zlecenia i zakupy.

 • Nie będę na wystawie…

W obecnym czasie możliwe jest jedynie oglądanie wirtualne – na naszych stronach internetowych znajdziecie Państwo katalogi aukcyjny w pliku pdf, w formie książki elektronicznej oraz publikacji internetowych. Dokładamy wszelkich starań, by zdjęcia, jakie Państwo oglądacie na ekranie komputera jak najwierniej odwzorowywały rzeczywisty obiekt. 

W takim przypadku, możemy zdalnie udzielić wielu dodatkowych informacji, np. Wszystko co wiemy o danym obiekcie, udostępniamy w katalogach aukcyjnych drukowanych, a przede wszystkim w opisach znajdujących się w internecie. Tam też aktualizujemy informacje, jakie mogą pojawić się już po wydrukowaniu katalogu oraz dodatkowe zdjęcia (np. w ramie bądź nalepek na odwrocie).

Co więcej, na życzenie klientów, przesyłamy dodatkowe zdjęcia obiektu – powiększone, wybrane szczegóły, obraz w świetle uv, lub fotografie obrazu na ścianie z pewnej perspektywy.

 • Co z odbiorem moich obiektów ?

Zakupione obiekty zwykle wysyłamy lub dowozimy własnym transportem, ale w obecnym czasie nasze działanie są i będą utrudnione. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich jesteśmy zmuszeni do ograniczenia dowozu obiektów. Wysyłki kurierskie staramy się realizować na bieżąco.
Zapewniamy, że obiekty zakupione przez Państwa na naszych aukcjach będą przechowywane bez żadnych kosztów w naszych magazynach, do czasu gdy dowóz, odbiór lub wysyłka będą znów możliwe.