NFT na rynku sztuki (podcasty)

NFT weszło szturmem na światowy rynek sztuki w 2020 roku a rok później także pojawiło się w Polsce. Pierwsze próby wprowadzenia tokenów NFT na polski rynek sztuki odbyły się w grudniu 2021 roku, przy dużym zainteresowaniu mediów, a także tak poważnych instytucji jak Giełda Papierów Wartościowych.

NFT (non-fungible token – niewymienialny token) ma wiele definicji, jedna jest  bardziej skomplikowana od drugiej. Nie chcemy przytaczać żadnej z nich, ponieważ nikt nie jest ekspertem od urodzenia, a najbardziej proste wyjaśnienie ma zadanie zachęcić, a nie zniechęcić.

Serią naszych podcastów chcemy przybliżyć tematykę NFT kolekcjonerom i artystom. Każdy z nas, rozmawiających w podcastach ma inne doświadczenie i wiedzę.
Kuba jest entuzjastą i pasjonatem blockchaina, kryptowalut i NFT. Wiele lat pracował i pracuje z artystami w zakresie digitalizacji dzieł sztuki, tworzenia edycji grafik.

Konrad od wielu lat pracuje w domu aukcyjnym, ale jest także pasjonatem internetu i nowych technologii, chociaż NFT jest dla niego czymś zupełnie nowym i pełnym tajemnic.

Nasze podcasty kierujemy nie do ekspertów, czy nawet pasjonatów blockchaina – przede wszystkim do osób, które chcą poznać tematykę NFT w sposób przystępny, ale które niekoniecznie muszą mieć jakieś podstawy informatyczne, czy w ogóle wiedzę w tym temacie.

W naszej parze podcastowców, Konrad jest laikiem i zadaje zdroworozsądkowe pytania, Kuba zaś ekspertem, który ma zadanie w sposób prosty na nie odpowiadać.

Jakub Kuran
Konrad Szukalski

Zapraszamy do odsłuchania pierwszego podcastu poniżej.

Wszystkie podcasty (i video) można zobaczyć tutaj.