Współpraca z Allegro

Szanowni Państwo,

nasz Dom Aukcyjny Agra-Art rozpoczyna współpracę z największym portalem aukcji online – Allegro.pl. Od 2002 roku organizowaliśmy aukcje internetowe na naszym własnym portalu, używając autorskiego oprogramowania. Byliśmy długi czas jedynym domem aukcyjnym, który z sukcesem prowadził własne aukcje online, umożliwiał elektroniczne płatności oraz organizował  wysyłki. Uważamy ten czas (16 lat) za bardzo udany, nie tylko z powodów ekonomicznych, ale też marketingowych – zyskaliśmy zaufanie wielu klientów, a to jest dla  nas o wiele cenniejsze, niż uzyskane prowizje.

Teraz chcemy pójść jeszcze dalej. Mamy świadomość naszego ograniczenia, jeżeli chodzi o sprawy techniczne. Nie możemy również równać się potencjałem marketingowym z największym operatorem aukcji online.

Mamy jednak coś, co jest bardzo cenne dla wszystkich, którzy dokonują transakcji przez internet – zaufanie i jakość.

Jest to szczególnie istotne w przypadku rynku sztuki, gdzie jakość ekspertyzy, rozpoznania, opisu i pochodzenia ma fundamentalne znaczenie. Wśród tysięcy aukcji zdarzają się przedmioty różne, autentyczne i te, nie do końca zweryfikowane. Większość z nich oferowana jest przez osoby prywatne, które nie mają często możliwości i kompetencji do rzetelnego zbadania danego przedmiotu.

Naszą dewizą w przypadku aukcji online było zawsze zdanie: „wiesz, od kogo kupujesz”.

A oto kilka podstawowych założeń jakie stosujemy w sprzedaży online:

  • Agra-Art sprzedaje online obiekty, które są  albo naszą własnością, albo zostały nam powierzone przez klientów. W każdym przypadku, obiekt przez cały czas sprzedaży, jest fizycznie dostępny w jednej z naszych galerii i może być pokazany zainteresowanemu.
  • Każdy obiekt oferowany online przez Agra-Art przechodzi tą samą procedurę, jaką przechodzą prace wystawiane na aukcjach stacjonarnych – są oglądane przez ekspertów i w zależności od ich stanu również przez konserwatora dzieł sztuki.
  • Każdy obiekt po sprzedaży otrzymuje certyfikat, podpisany przez historyka sztuki.
  • Nie jesteśmy anonimowi, istniejemy na rynku sztuki w Polsce od 1989 roku, przeprowadziliśmy setki aukcji. Sprzedawaliśmy prace najwybitniejszych twórców polskich, często za bardzo wysokie kwoty.
  • Każdy obiekt, który do nas trafia przechodzi rygorystyczną procedurę oceny, dokonywaną przez eksperta – historyka sztuki oraz konserwatora. Badamy pochodzenie, odniesienia w literaturze, historię wystaw. Dokładamy najwyższych starań by opis obiektu był rzetelny i zawierał wszystkie informacje jakie można na jego temat znaleźć w różnych źródłach. Nasza rzetelność ma też odzwierciedlenie w fotografiach obiektu – staramy się by zdjęcia jak najwierniej odzwierciedlały rzeczywisty wygląd pracy.

Mamy nadzieję, że połączenie naszej jakości usług oraz globalnej siły Allegro.pl przyniesie obu podmiotom wymierne korzyści.

My, Agra-Art zyskamy nowych klientów, na Allegro zaś pojawi się nowy dział, z jednej strony bardziej prestiżowy, a z drugiej zwiększający zaufanie i bezpieczeństwo obrotu w kategoriach związanych ze sztuką.