Sztuka współczesna. Jak się na nią otworzyć?

Media co jakiś czas obiega informacja o szczęśliwych właścicielach dzieł sztuki, którzy z dnia na dzień stali się milionerami. Pewna Francuzka np. odkryła, że obraz znad jej kuchenki pochodzi z XIII wieku i jest wart 6 mln euro.

Zapraszamy na cykl podcastów o sztuce i rynku sztuki, realizowanych we współpracy z radiem TOK FM. Z Anna Stachowska rozmawia dr Moniką Bryl z Agra-Art, autorką popularnego poradnika dla kolekcjonerów i inwestorów, w cyklu podcastów zrealizowanych przez TOKFM we współpracy z Agra-Art.


ODCINEK SIÓDMY: Sztuka współczesna wzbudza ogromne emocje. Ma swoich zwolenników, ale i przeciwników. Jedni się nią zachwycają, inni nienawidzą, a jeszcze inni zarabiają na niej niemałe pieniądze. Obecnie większość polskiego rynku sztuki poświęcona jest sztuce współczesnej.

Anna Stachowska rozmawia z dr Moniką Bryl z Domu Aukcyjnego Agra-Art o tym, jak otworzyć się na sztukę współczesną. Jak ją zrozumieć i dostrzec jej wartość? Czemu dzieci nie są wcale w stanie stworzyć dzieła awangardowego i „tak narysować”?