NFT: Agra-Art Collection

Agra-Art rozpoczyna nowy rozdział w swojej działalności – wprowadzanie (onboarding) artystów do świata NFT.

Zamierzamy przybliżyć ludziom sztuki – twórcom i kolekcjonerom, na pozór trudno dostępny świat tokenów, który coraz szybciej zyskuje popularność i zainteresowanie.

W tym celu opublikowaliśmy serię podcastów NFT na rynku sztuki, w których staramy się wyjaśnić prostym językiem podstawowe pojęcia i zasady działania NFT, ale także rozmawiamy o barierach, wątpliwościach i zagrożeniach tego nowego medium.

Zachęcamy również do przeczytania naszego mini przewodnika o NFT, gdzie staramy się jak najprościej przedstawić ideę tokenizacji oraz podstawowe pojęcia: NFT – wprowadzenie i podstawy.

Nasza pierwsza próba sprzedaży NFT okazała się sukcesem. Obraz Anastasyi Markovych oferowany razem z tokenem NFT sprzedał się na aukcji 27.01.2022 prawie dwukrotnie przebijając cenę wywoławczą

The Agra-Art Classic Collection

Zachęceni tym sukcesem, zaczynamy tworzyć serię NFT, którą nazwaliśmy The Agra-Art Classic Collection. Zaproszeni przez nas artyści będą mieli możliwość emisji tokena NFT, na spersonalizowanych zasadach, z dodatkowymi opcjami. Tokeny będą oferowane albo z obrazami, albo jako osobne obiekty na aukcjach Agra-Art.

Wodny świat czyli Water World NFT

Pierwszym tokenem z The Agra-Art Classic Collection jest obiekt wyemitowany przez Jacka Yerkę – jednego z najbardziej znanych i popularnych artystów kręgu surrealistycznego i realizmu magicznego. Token był wystawiony razem z obrazem Jacka Yerki – „Wodny świat”, oba obiekty były licytowane jako jedna pozycja aukcyjna na aukcji 20 marca 2022.

Obiekt sprzedał się w wyniku licytacji za 380 000 zł + opłaty aukcyjne!

Warszawskie Wyspy Tytusa Brzozowskiego

Kolejnym animowanym NFT składającym się na Kolekcję stały się „Warszawskie Wyspy”, stworzone na podstawie akwareli Tytusa Brzozowskiego – malarza i architekta zafascynowanego duszą miasta, którego ulubioną bohaterką jest Warszawa. Akwarela wraz z tokenem trafiły na Aukcję Sztuka Wyobraźni 28 kwietnia 2022. Dodatkową użytecznością dzieła jest zaproszenie na spotkanie z Tytusem Brzozowskim w jego pracowni.

NFT Warszawskie Wysypy osiągnęły cenę 51 000 zł + opłaty aukcyjne.

Rubrum – NFT Maksymiliana Novaka Zemplińskiego

Trzecim tokenem z The Agra-Art Classic Collection jest obiekt wyemitowany przez Maksymiliana Nováka-Zemplińskiego, malarza tworzącego w nurcie realizmu magicznego.

Token NFT jest wystawiony razem z obrazem Maksymiliana Nováka-Zemplińskiego – „Rubrum” na Aukcję Sztuki Współczesnej 26 czerwca 2022, jako pozycja 178. Nabywca będzie oczywiście mógł dysponować osobno każdym z obiektów – może np. sprzedać token, a obraz zostawić. Plik graficzny związany z tokenem jest graficzną reprodukcją obrazu wzbogaconą o animację i dźwięk.