Jak licytować zdalnie

Jak brać udział w aukcji na odległość – licytuj przez telefon, internet lub złóż zlecenie

Poniżej prezentujemy kilka sposobów uczestnictwa w aukcji na odległość.
Licytowanie dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Agra-Art  jest niezwykle proste.

 • Czy muszę osobiście pojawić się na sali aukcyjnej by brać udział w licytacji?

Aby licytować na aukcji nie musicie Państwo być osobiście na sali. Obecnie coraz mniej osób przychodzi na samą licytację, korzystając z udogodnień jakie oferują nam media telekomunikacyjne.

Macie Państwo następujące możliwości zdalnego udziału w aukcji:

 1. Licytacja telefoniczna – obecnie najchętniej wybierana przez klientów. W momencie rejestracji podajecie Państwo nam numer telefonu, pod którym będziecie dostępni w czasie aukcji oraz pozycje z katalogu aukcyjnego, które Was interesują. To my zadzwonimy tuż przed licytacją wybranego obiektu i będziemy razem z Państwem brać udział w aukcji.Zasada jest prosta – potwierdzamy telefonicznie kwoty żądane przez aukcjonera. Zwykle nawet go Państwo słyszycie, chociaż nasi pracownicy powtarzają i przekazują zarówno Państwa decyzje co do ceny, jak i zapytania aukcjonera.
  [ formularz rejestracji ]
 2. Licytacja online w czasie rzeczywistym. Po zarejestrowaniu się w serwisie agraart / onebid, będziecie Państwo mogli na bieżąco śledzić na ekranie komputera (lub smartfona) postęp cen oraz klikając uczestniczyć w licytacji. Nie ma żadnych opóźnień. Potrzebny jest tylko komputer/tablet/smartfon z dostępem do internetu. Za tą formę licytacji nie pobieramy żadnych opłat.
  [ formularz rejestracji  ] [ jak licytować przez internet ]
 3. Pozostawienie zlecenia aukcyjnego. Możecie Państwo do nas zadzwonić lub wysłać email, w którym zlecicie nam licytację danego obiektu do konkretnej ceny. Nasi pracownicy będą w trakcie aukcji licytować obraz w Waszym imieniu. Dom Aukcyjny dołoży wszelkich starań, by zakupić dzieło po najniższej możliwej cenie.
  [ formularz rejestracji ]
 • Czy muszę osobiście rejestrować się na aukcję?

Oczywiście, że nie. Zarejestrować się na aukcję można przez internet wypełniając formularz, można napisać do nas email podając dane wymagane do rejestracji, a także podając je przez telefon. Rezultatem rejestracji jest nadanie  numeru licytacyjnego, na podstawie którego będziemy identyfikować Państwa zlecenia i zakupy.

 • Wystawa przed Aukcją

W obecnym czasie rekomendujemy oglądanie wirtualne – na naszych stronach internetowych znajdziecie Państwo  katalogi aukcyjne w pliku pdf, w formie książki elektronicznej oraz publikacji internetowych. Ciekawym rozwiązaniem jest też oglądanie wystawy w formie prezentacji w 3D.

Na Państwa życzenie prześlemy mailem dodatkowe zdjęcia lub informacje.

W tygodniu trwania wystawy (6-17 października)  Dom Aukcyjny Agra-Art przy ul. Wilczej 70 będzie otwarty w normalnych godzinach.

Bardzo prosimy o wcześniejsze umawianie wizyt w Domu Aukcyjnym.

Do dyspozycji nas wszystkich są podstawowe środki ochrony, rękawiczki, płyny dezynfekujące .
Apelujemy również o stosowanie się do zaleceń GIS w trakcie przebywania w naszej siedzibie – zachowanie odpowiednich odległości itp.

Każdy przedmiot wystawiany w naszym domu aukcyjnym jest dokładnie sprawdzany i wyceniany. Dzięki temu masz gwarancję zakupu przedmiotów z certyfikatem potwierdzającym ich autentyczność, proweniencję i stan faktyczny w trakcie zakupu.

 • Nie będę na wystawie…

W takim przypadku, możemy zdalnie udzielić wielu dodatkowych informacji, np. Wszystko co wiemy o danym obiekcie, udostępniamy w katalogach aukcyjnych drukowanych, a przede wszystkim w opisach znajdujących się w internecie. Tam też aktualizujemy informacje, jakie mogą pojawić się już po wydrukowaniu katalogu oraz dodatkowe zdjęcia (np. w ramie bądź nalepek na odwrocie).

Co więcej, na życzenie klientów, przesyłamy dodatkowe zdjęcia obiektu – powiększone, wybrane szczegóły, obraz w świetle uv, lub fotografie obrazu na ścianie z pewnej perspektywy